• Wycieczka klasy III a

• W dniu 14 marca 2024 r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu było Epi - Centrum Nauki, gdzie mieli możliwość przeniesienia się do innego świata - świata nauki przez doświadczanie. W dalszej części programu odwiedzili siedzibę Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku. Podczas przygotowanej prelekcji, dzieci wysłuchały informacji dotyczącej funkcjonowania numeru 112, poznały tajniki pracy operatora oraz uczestniczyły  w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie wszyscy otrzymali gadżety z logo 112 oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ostatnim punktem programu był długo wyczekiwany McDonald’s.

• Najsympatyczniejsza koleżanka

• Jak co roku z okazji Dnia Kobiet w klasach IV – VIII odbyły się wybory najsympatyczniejszej koleżanki w klasie. Głosowali tylko chłopcy. Wyniki są następujące:

Klasa IVa – Aleksandra Blacharczyk

Klasa  IVb – Marysia Czajkowska

Klasa IVc – Dominika Kołosowska

Klasa Va – Maja Apraksin

Klasa Vb – Julia Grusza

Klasa Vc – Nicola Buraczyk

Klasa VIa – Agata Król

Klasa VIb – Nikola Żamojda

Klasa VIc – Michalina Orłowska

Klasa VIIa – Małgorzata Witkowska

Klasa VII b – Monika Kułak

Klasa VIIc – Summer Krawczyk

Klasa VIIIa – Ewa Mudrewicz

Klasa VIIIb – Patrycja Kuryksza

• Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

• 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, a 10 marca Dzień Mężczyzn. W tych dniach wszystkie panie i panowie  zostali obdarowani  słodkościami przez Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów, by te dni był choć trochę inny od zwykłej szkolnej codzienności. Mała rzecz, a naprawdę cieszy!

• Konkurs recytatorski poezji Leonardy Szubzda „Między milczeniem a krzykiem”

• 12.03.2024 r. w Sokólskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski poezji Leonardy Szubzda „Między milczeniem a krzykiem”.  Patronat Honorowy nad konkursem objął Podlaski Kurator Oświaty i Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Wśród poda czterdziesty uczestników był także uczeń naszej szkoły Błażej Dobrzyński. Gratulujemy Błażejowi występu.

• Warsztaty wielkanocne

• 8 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Urszuli Mrozowicz i p. Renaty Tołłoczko uczestniczyli w integracyjnych warsztatach wielkanocnych organizowanych przez “Fundację Na Jednej Nodze”. We współpracy z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokółce oraz podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej nasi uczniowie przygotowali ozdoby świąteczne  na licytację, z której dochód wesprze cele fundacji.

Dziękujemy Pani Karolinie Antuszewskiej i Pani Joannie Szyłak za zaproszenie i organizację warsztatów. Razem możemy więcej!

• Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

• Z radością informujemy, że uczennica klasy VIIc Summer Sky Krawczyk została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w roku szkolnym 2023/24. Summer przygotowywała do konkursu jej nauczycielka języka angielskiego Pani Dorota Horczak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!