• Konkurs The Big Challenge

• ! UWAGA !

Został ustalony termin konkursu z języka angielskiego The Big Challenge.

Konkurs odbędzie się we wtorek 18.04.23 r. Przypominamy, że konkurs ma formułę online i jest pisany w szkole.

Dokładne godziny będą podane w najbliższych dniach.

• Konkurs matematyczny

• 23.03.2023 r . w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny. Test rozwiązywało 60 uczniów klas I-III z gminy Sokółka. W tym 16 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, którzy dotarli na konkurs wraz z Panią Renatą Tołłoczko i Edytą Żmurda.

Wśród tych uczniów na szczególne wyróżnienie zasługują Ci , którzy uzyskali największą ilość punktów w poszczególnych kategoriach. Są to:

Klasa I:

- Klara Puszko- II miejsce

- Aleksander Gieniusz - II miejsce

Klasa II:

- Maja Bohdan - II miejsce

- Natalia Trawińska - III miejsce

- Antoni Sawicki- wyróżnienie

Klasa III:

- Fabian Dulewicz - III miejsce

- Julia Olszko- III miejsce

• Dzień Kota

• W lutym w naszej szkole odbył się Dzień Kota. Tego dnia uczniowie klasy I b, I c i I d brali udział w zawodach sportowych. Dzieci przebrane za koty rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach, takich jak: czworakowanie, przeskakiwanie przez ławeczkę, przechodzenie przez obręcz, toczenie piłki slalomem, kozłowanie. Najlepsza w tych zmaganiach okazała się klasa I d. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek.

Dorota Surmacz, Edyta Żmurda

• Wycieczka integracyjna klasy VA

• W dniu 27.03.23 r. klasa 5A wybrała się na integracyjną wycieczkę klasową do Białegostoku.

Wraz z wychowawczynią, panią Pauliną Szomko i nauczycielką współorganizującą kształcenie specjalne, panią Joanną Piskurewicz, uczniowie udali się na specjalną lekcję WF na Strefie Wysokich Lotów. Trening był wyczerpujący i dający mnóstwo satysfakcji wszystkim uczestnikom! Polecamy serdecznie pozostałym uczniom.

Następną atrakcją był seans filmowy w kinie Helios. Klasa obejrzała nowy film pt. „Szczęście Mikołajka”, który momentami był bardzo zabawny, ale też wzruszający.

Takie wyjazdy tworzą silną i wspierającą się klasę. Oby było ich jak najwięcej :)