• Warsztaty czekoladowe

•          25 i 26 października  odbyły się w naszej szkole warsztaty ,,Mobilna Czekoladziarka'' zorganizowane przez panią Joannę Taudul. Wszyscy uczniowie  klas I - III z niecierpliwością czekali na udział w niecodziennych ,,słodkich warsztatach''.

W czasie godzinnych zajęć dzieci poznały historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz możliwość wykorzystania. Dowiedziały się, z czego robi się czekoladę, jak wyglądają ziarna kakaowca, jakie są rodzaje czekolady. Warsztaty były dopasowane do potrzeb i wieku dzieci, dzięki temu spotkanie było wyjątkowe i  niezapomniane.  Do zajęć wykorzystana  była wysokiej klasy  czekolada .

Dzięki warsztatom każde dziecko miało niepowtarzalną okazję, aby własnoręcznie stworzyć tabliczkę czekolady. Degustować 3 różne rodzaje czekolady oraz zachować po spotkaniu miłe pamiątki w postaci stworzonych przez siebie czekoladek.

Wszyscy uczestnicy warsztatów wyszli ze spotkania zadowoleni oraz mądrzejsi o informację dotyczące tak lubianej przez każdego czekolady. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, a czekolada rzeczywiście musiała być pyszna, skoro niektórym nie udało się donieść do domu ani jednego kawałeczka  czekoladki.

• Zabawy ruchowe podczas przerwy

• Przerwa w szkole wcale nie musi być nudna. Oto zadbały dziewczyny z Samorządu Szkolnego organizując na długich przerwach zabawy ruchowe uczniom z klas I-III  (i nie tylko). Zamiast biegać po korytarzu bez celu można potańczyć lub zagrać w gry wraz ze starszymi uczniami co sprzyja integracji społeczności szkolnej. Chyba pomysł się spodobał.

Zobaczcie sami!

• Charytatywny Kiermasz Wypieków

• We czwartek 27 października w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Wypieków na rzecz Sokólskiego Schroniska dla Zwierząt. Ze sprzedaży słodkich wypieków uzyskaliśmy kwotę 1172 zł, która zostanie przekazana na konto fundacji VITA CANIS opiekującej się zwierzętami w sokólskim schronisku. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na sterylizację.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w kiermasz serdecznie dziękujemy.

• I Powiatowy Konkurs Gastronomiczny "Mistrz Małej Patelni"

• W dniu 21.10.22 r. trzy dwuosobowe zespoły z klasy VIII c miały przyjemność wziąć udział w I Powiatowym Konkursie Gastronomicznym „Mistrz Małej Patelni” organizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.

Młodzież miała za zadanie przygotować desery lodowe, nadać im ciekawą nazwę i zachęcająco o nich opowiedzieć jury. Zabawa była wspaniała, a brzuchy pełne słodkości!

Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplomy i nagrody, a organizatorzy pamiętali także o opiekunach uczniów.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i umożliwienie wzięcia udziału w konkursie!

• Wybory do Samorządu Szkolnego i Dzień Chłopaka

• Jak co roku w październiku w naszej szkole odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego, które poprzedza prezentacja kandydatów. W tym roku o funkcję przewodniczącego Samorządu Szkolnego zdecydowało się ubiegać 5 uczniów - Patryk Misiewicz, Maja Mrozowicz, Oliwia Bochenko, Katarzyna Bałakier oraz Zuzanna Krukowska. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i odwagą w przygotowaniu oraz zaprezentowaniu swoich przedstawień. Wszyscy zebrali duże brawa na koniec prezentacji.

Wybory wygrała Oliwia Bochenko z klasy VIIIc.

Gratulujemy!

Tego dnia wręczono również dyplomy najsympatyczniejszym kolegom, których wybrały dziewczyny z poszczególnych klas w ramach Dnia Chłopaka przypadającego na 30 września. Wszystkim najsympatyczniejszym kolegom gratulujemy!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) . To piękna tradycja w naszej szkole. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku na początku października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

XII edycja akcji (ŚDTM 2022) odbyła się w naszej szkole w dniach 12-13 października 2022 r.

Pierwszego i drugiego tygodnia października na drzwiach, gazetkach ściennych korytarzy szkoły pojawiły się chmurki z działaniami z tabliczki mnożenia, natomiast w holu parteru organizatorzy wykonali gazetkę o tematyce związanej z tabliczką mnożenia.

Matematycy uczący w klasach IV – VIII przeprowadzili sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia podczas zajęć lekcyjnych.

Uczniowie klas czwartych zmierzyli się ze sprawdzianem z tabliczki mnożenia, który zawierał około 40 zadań z mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Na obliczenie przykładów organizatorzy przewidzieli maksymalnie 10 minut, najlepszym uczniom wystarczyło około 5 minut.

Dla uczniów klas V – VIII przeprowadzono konkurs szybkości bezbłędnego wyliczenia wylosowanych działań. Osoby, które pomyślnie zdały egzamin, otrzymały certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

W większości klas uczniowie uzyskali wysokie wyniki. Konkurs miał na celu: rozwijanie rachunku pamięciowego, biegłego liczenia, motywacji nauki matematyki.

Uczniowie mieli szansę sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

Gratulujemy wszystkim MISTRZOM tabliczki mnożenia!!!