• Wycieczka do Białowieży - II c, III a

• W dniu 21 czerwca  2023 r. odbyła się wycieczka klasy 2c i 3a wraz z wychowawczyniami panią Teresą Werner i panią Joanna Taudul do Białowieży. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego, który widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wędrówki z przewodnikiem, uczniowie poznali bogaty świat roślin i zwierząt, a także historię tego pięknego miejsca. W Rezerwacie Pokazowym Żubrów mieli możliwość podziwiać króla puszczy – żubra oraz żubronie, łosie, sarny, jelenie, koniki typu tarpan, wilki, a nawet rysia. W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym młodzież zapoznała się z przyrodą i historią Puszczy Białowieskiej oraz wielowiekową działalnością człowieka na tym terenie. Odpowiednio ukształtowane podłogi, przyćmione światła, efekty dnia i nocy, jak również odgłosy puszczy sprawiły, że uczestnicy wycieczki mogli poczuć się tak, jakby znaleźli się w samym środku lasu. Wycieczka do Białowieży dostarczyła uczniom wielu ciekawych i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy zaliczyli ten wyjazd do bardzo udanych.

• Komenda Powiatowa Policji w Sokółce

• 21 czerwca 2023 roku., klasa IIIa wraz z wychowawczynią odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Sokółce. Celem wizyty było poznanie pracy policjanta oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa na drodze, reagowania w sytuacji zagrożenia. Pani policjantka w wesoły, interesujący sposób przeprowadziła rozmowę z dziećmi, wraz z praktycznymi działaniami. Dzieci przypomniały sobie niektóre znaki drogowe, zasady przechodzenia przez ulicę numery alarmowei reguły ich uzywania. Dzieci miały możliwość obejrzenia munduru oraz sprzętu, który policjanci wykorzystują w pracy. Pani policjantka omówiła także zagrożenia i zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie zapoznały się z budynkiem komendy i obserwowały pracę policjantów w różnych pomieszczeniac. Na placu przed budynkiem policji dzieci obejrzały policyjne pojazdy. Miały możliwość zobaczenia psów policyjnych.

Dziękujemy za tak wartościowe spotkanie i radosną atmosferę.

• Straż Pożarna

• 15 i 16 maja uczniowie klas Vb i Vc  wybrali się w odwiedziny do Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali  wyposażenie wozów strażackich i pokazali nam sprzęt pożarniczy. Młodzież wysłuchała również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziała się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają w razie klęsk żywiołowych. Przy okazji uczniowie utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

• Wakacje

• Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Wakacje to czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania. Wielu z was będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszego świata.

Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze – pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wakacyjnymi wspomnieniami młodości.

W imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz Samorządu Uczniowskiego życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

P.S.: Na zdjęciu znajduje się przepiękna gazetka przygotowana właśnie przez SU, która totalnie skradła nasze serca!