• Andrzejki

• Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i magii. Z tej okazji pod koniec listopada w klasie 2B odbył się taki wyjątkowy dzień.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

• Świąteczny Kiermasz Charytatywny "Zostań Mikołajem Igora"

• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce i Fundacja Na jednej nodze organizują charytatywny kiermasz na rzecz Igora Antuszewskiego. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły, który zmaga się z jałową martwicą głów kości udowych oraz z chorobą współistniejącą tj. zespół chorób urologicznych.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzona internetowa licytacja ozdób świątecznych. Każdy zainteresowany może w dniach 4 - 17 grudnia odwiedzić stronę Fundacji Na jednej nodze i zakupić piękny stroik, bombkę lub inną dekorację bożonarodzeniową. Natomiast naszych uczniów, miłośników słodkich, domowych wypieków zapraszamy 13 grudnia na Kiermasz Słodkości od godz. 9.00. do 14.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd SP 2 w Sokółce

(link do strony fundacji: https://liblink.pl/Q2yWTF9gNl )

• Mikołajki w Fikolandzie

• 6 grudnia uczniowie klas IV a i IV b wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi pojechali do Fikolandu w Białymstoku. Pobyt umilały animatorki Pani Mikołajkowa i Śnieżynka organizując różne zabawy, tj. berek, chowanego,  poszukiwanie czapki Mikołaja i bombek. Dzieci miały również zorganizowaną mini dyskotekę i możliwość korzystania z atrakcji Fikolandu.

Wszystkim bardzo się podobało i wrócili w znakomitych nastrojach.

• Kartki świąteczne dla Rodziny Królewskiej

• Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, chętni uczniowie klas IV - VIII własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne z najlepszymi życzeniami napisanymi w języku angielskim, które zostały wysłane do Rodziny Królewskiej - króla Karola III i jego żony Kamili oraz do księcia Williama i księżnej Kate. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź z Pałacu Buckingham. Wszelkie źródła mówią, że może to zajęć nawet 3 miesiące! Trzymajmy kciuki, aby się udało 🥳🎄

• Mikołajki w schronisku

• Klasa VI a wraz ze swoimi opiekunkami - wychowawczynią panią Pauliną Szomko i nauczycielką współorganizującą kształcenie specjalne, panią Joanną Piskurewicz, spędziła Mikołajki w nietypowy sposób. Klasa zrzekła się klasowych prezentów na rzecz zbiórki pieniężnej przeznaczonej na karmę mokrą dla zwierząt w sokólskim schronisku (przeznaczona kwota to 497 zł!).

06.12 uczniowie i nauczycielki w czapkach Mikołaja wybrali się z dużym i ciężkim prezentem do podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Sokółce i obdarowali zwierzęta jedzeniem, a przy okazji wyprowadzili psy na spacer. To było niesamowite doświadczenie, które zostanie w pamięci uczniów na długo.

Po długim i mroźnym spacerze, cała klasa udała się na pizzę. Okres świąteczny to cudowny czas, kiedy warto zrobić coś dla innych...