• Dzień Dinozaura

• 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura. To doskonała okazja, by przyjrzeć się bliżej tym nieistniejącym już zwierzętom. 28 lutego zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły podopiecznych oddziału przedszkolnego naszej szkoły, w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się m.in. jak wyglądały dinozaury, czym się żywiły oraz w jaki sposób wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość oraz różnicowały je według określonych cech. Rozmawialiśmy również na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy niewielkich „wykopalisk”, dzięki którym zobaczyliśmy jak wygląda ich praca.

Z niewielką pomocą pań wychowawczyń najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali też opaski na głowę, dzięki którym wyglądali jak dinozaury. Wiele radości wywołała wśród przedszkolaków także praca plastyczno-techniczna, w której to dzieci, podzielone na  grupy, miały wykonać ilustrację dinozaura - dowolną techniką. Radości temu zadaniu dodała dodatkowa nutka pozytywnej rywalizacji.

Nie da się ukryć, iż dzieci bawiły się w tym dniu znakomicie, a co ważne - dodatkowo wzbogaciły swoją wiedzę na temat prehistorii. Wszyscy uczestnicy tej wyjątkowej lekcji otrzymali też pamiątkowe dyplomy

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć
            i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, łez wzruszenia. Z tej okazji 9 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego, pod czujnym okiem wychowawczyń, zaprezentowały specjalny program artystyczny:  recytowały piękne wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły - wyrażając w ten sposób swoją miłość
            i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę.

W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe
            i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Dzień Pizzy

• Pizza… kto z nas jej nie lubi?

9 lutego, na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Kilka dni później uczniowie klasy Ib i Id wcieliły się w rolę kucharzy i przygotowały własnoręcznie zrobioną pizzę. A wszystko to działo się dzięki uprzejmości Państwa Ancypo- rodziców Stefana- ucznia klasy Id. Pod okiem Mistrza pizzy Pana Łukasza, Pani Katii oraz Pani Izy pierwszaki zgłębiły tajniki przyrządzania znakomitej włoskiej pizzy. Dzieci najpierw obserwowały jak sprawnie ten smakołyk przygotowuje pani Katia. Każdy miał okazję uformować okrągły placek  a następnie ułożyć na nim ulubione dodatki. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do piekarnika. Zapach unosił się po całej szkole i nie sposób było się mu oprzeć. Oczywiście najwięcej radości sprawiła nam degustacja wypieków. Na koniec dzieci w podziękowaniu wręczyły wspaniałym gościom własnoręcznie wykonane prace plastyczne.

Na warsztatach panowała super atmosfera i każdy opuścił szkolną stołówkę w dobrym nastroju i z pełnym brzuszkiem.

Spotkanie to zorganizowały wychowawczynie klasy Ib – Pani Dorota Surmacz i Edyta Żmurda oraz wychowawczyni klasy Id Pani Milena Daszuta.

• Zajęcia dodatkowe - Kreatywny Umysł

• Pierwsi absolwenci Kreatywnego Umysłu otrzymali już swoje dyplomy. Zapraszamy nadal uczniów klas czwartych na zgłębianie zasad zapamiętywania, trening kreatywności i koncentracji - środa 15.20 - 16.10, sala 50.

Zostało kilka miejsc :)

• Program Stypendialny Horyzonty

• Ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty!

To propozycja dla uczniów i uczennic z małych miejscowości, którzy kończą szkołę podstawową i chcą rozpocząć naukę w wybranych liceach i technikach w dużych miastach.

Co oferuje stypendium?

• wsparcie finansowe przez całą szkołę średnią
            • wspólne wyjazdy na wakacje i ferie
            • dodatkowe kursy językowe