• "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

• 22 maja drużyna piłkarska dziewcząt i chłopców naszej szkoły brała udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-12. Finał odbywał się w Łomży. Rywalizowało ze sobą 10 drużyn dziewcząt i 15 drużyn chłopców.

W ⅛ finału chłopcy po pełnym zaangażowaniu i poświęceniu ulegli swoim rywalom i tym samym znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn województwa. Fazę ćwierćfinałową zwycięsko przeszły nasze dziewczęta i rozegrały mecz o 3 miejsce. Dając z siebie maksimum możliwości niestety nieznacznie uległy swoim rywalkom i ostatecznie zajęły 4 miejsce w województwie. Nasza zawodniczka Justyna Czeczko otrzymała nagrodę indywidualną - "Najlepsza piłkarka turnieju". Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy!

Skład dziewcząt: Maja Bajko, Nicola Buraczyk, Justyna Czeczko, Maja Łazarczyk, Oliwia Popławska, Patrycja Pezowicz, Natalia Szamreto, Nikola Żamojda

Skład chłopców: Przemysław Grusznis, Piotr Korolczuk, Kacper Marchiel, Tomasz Mrozowicz, Wiktor Parchanowicz, Emil Różak, Hubert Słyż, Michał Tomaszycki, Ignacy Waleszczyk, Mateusz Wysocki

• Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

• ​​​​​Drużyna młodsza

09.05.2023 r. w Białymstoku odbył się Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Powiat sokólski reprezentowała drużyna młodsza z naszej szkoły w składzie: Julia Sadanowicz z kl. Vc, Ania Rećko z kl. Vb, Nicola Żamojda z kl. Vb, Antek Pieszko z kl. IVb i Hubert Słyż z kl. IVc, zajmując II miejsce drużynowo w województwie.

Doskonale indywidualnie zaprezentował się Antek Pieszko z kl. IVb, który został Mistrzem województwa podlaskiego. Drużyna otrzymała puchar, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.​​​​​​​​​

Drużyna starsza

11.05.2023 r. w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki drużyn starszych ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Powiat sokólski reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Kuba Jakimik z kl. VIIIc, Zuzia Bubieniec z kl. VIc i Mikołaj Turko z kl. VIa.

Drużyna spisała się świetnie zdobywając mistrzostwo województwa (I miejsce) i będzie reprezentować województwo podlaskie w finale krajowym, który odbędzie się 5-6 czerwca 2023 r. w Czarnej (woj. podkarpackie).

Indywidualnie II miejsce w konkursie zajął Mikołaj Turko, a III miejsce - Zuzia Bubieniec. Zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe i mnóstwo gadżetów.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale krajowym.

• II Gminny Festiwal Piosenki Wakacyjnej

• W dniu 15.05.23 r. w naszej szkole odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Wakacyjnej pod honorowym patronatem pani Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Przed publicznością zaprezentowało się 17 zespołów i solistów. Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce, Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce, Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce, Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce, Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokółce oraz wokalistki zespołu wokalnego "Złote Nutki" zaprezentowali się w takich utworach jak: "Kolorowe lato", "Góry do góry", "Pomarańczowe lato", "Ostatni dzwonek", "Wakacje", "A ja noszę kalosze", "Woda to życie", "Letnia cza-cza", "Bitwa", "Szukaj mnie", "Nad pięknym modrym Dunajem", "Summer of Love", "Ho Hey", "As It Was", "Daj mi znać", "Never enough", "Żyj do przodu" oraz "Cud w szafie".

Tymi pięknymi występami rozpoczęliśmy w szkole wakacyjny klimat, a z naszymi gośćmi niezwykle się zintegrowaliśmy. Niezapomnianą atrakcją była fotobudka stworzona na potrzeby festiwalu, a zwieńczeniem całej imprezy był słodki poczęstunek w postaci lodów dla wszystkich uczestników. Ponadto, organizatorzy zadbali też o wakacyjne upominki dla młodych wokalistów.

Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom:

1. Burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej

2. Firmie Rodzinnej Lody tradycyjne "U Matczaka"

3. Centrum Edukacyjno-Medycznemu AXON w Białymstoku

4. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej AXON w Sokółce

Więcej zdjęć znajdą Państwo w serwisie iSokolka.eu https://isokolka.eu/sokolka/50638-gminny-festiwal-piosenki-wakacyjnej-po-raz-drugi-wideo-foto

• Karta rowerowa

• W piątek uczniowie klas czwartych zdobywali egzamin praktyczny na swoje pierwsze "prawo jazdy" - kartę rowerową, czyli uprawnienia do kierowania rowerem, przez osobę która nie ukończyła 18 lat. Wszyscy ubiegający się o "prawko" zdali egzamin bezbłędnie. Gratulujemy!!!

• 30. Olimpiada Zdrowia PCK

• Miło nam poinformować, że ucz. kl. 7b Anastazja Wieliczko, zdobyła 1. miejsce na etapie okręgowym (wojewódzkim) 30. Olimpiady Zdrowia PCK w kategorii: szkoła podstawowa, który odbył się w Białymstoku, w dniu 19.05.2023 r.

Anastazja będzie reprezentować Podlasie na etapie ogólnopolskim Olimpiady, który odbędzie się w dn. 16-18.06.2023 r. w Łodzi.

Nad przygotowaniami Anastazji do Olimpiady czuwa p. Elżbieta Borowska.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie centralnym!

• Olimpijka Oddziałów Przedszkolnych

• 18 maja tego roku nasze przedszkolaki brały udział w Olimpijce Oddziałów Przedszkolnych o Puchar Burmistrz Sokółki. Sportowe konkurencje odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Obok naszej grupy w zmaganiach uczestniczyły dzieci z innych sokólskich przedszkoli. Dla wielu z naszych podopiecznych to prawdopodobnie pierwsze sportowe zawody w życiu. Walka była bardzo zacięta i w rywalizacji sześciu drużyn zajęliśmy czwarte miejsce. Ważniejszym jednak od klasyfikacji końcowej są zmagania w zasadach fair play i integracja najmłodszych.