• Zostań Mistrzem Słówek

• Chwalimy się!

Nasza szkoła wzięła udział w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek!". Do pacy na platformie z dostępem do materiału ćwiczeniowego przystąpiło 86 uczniów, którzy – podzieleni na kategorie wiekowe - mieli możliwość znacznie wzbogacić zasób słownictwa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu - świetnie, że chcecie się rozwijać! Szczególne słowa uznania należą się pięciu uczennicom, które zostały uhonorowane dyplomami z wyróżnieniem. Brawo!

Nasza szkoła otrzymała zaszczytny tytuł Innowacyjnej Szkoły, a nauczyciele odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu – certyfikaty Innowacyjnego Nauczyciela.

• Program Stypendialny Horyzonty

• Trwa rekrutacja do 14 edycji  Programu Stypendialnego Horyzonty.

Do programu zgłaszać się mogą ósmoklasiści, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), chcą rozpocząć naukę w jednej z 15 szkół średnich, w których realizowany jest program, a dochód w ich rodzinie nie przekracza 1900 zł na osobę. W województwie podlaskim nasi stypendyści uczą się w 1 Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza  w Białymstoku.

Stypendyści i stypendystki Horyzontów mają zapewnione:

● pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,

●  naukę języków obcych i certyfikaty językowe,

●  wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju, udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

Rekrutacja trwa do 31 marca.

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

• Dzień Myśli Braterskiej

• „Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia – to rozsiewanie go wokół siebie.“ ~ gen. Robert Baden-Powell

22 lutego harcerze obchodzą najważniejsze harcerskie święto Dzień Myśli Braterskiej!

Powyższe święto jedności i przyjaźni ma przypominać, że wszyscy harcerze i skauci tworzą jedną wspólnotę niezależnie od koloru skóry, narodowości, pochodzenia czy wieku.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów dołączyli również skauci.

W tym dniu harcerze byli obecni w szkołach i pracach w mundurach lub chustach, aby w ten sposób upamiętnić tak ważny dla nas dzień.

Czuwaj!

• Wycieczka klasy III b i III c

• Dnia 22 lutego 2024 klasy 3 b i 3 c uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. W Stefie Wysokich Lotów ćwiczyły pod opieką trenerów. Zregenerowały siły posiłkiem w McDonald's, po czym obejrzały spektakl pt. Kopciuszek w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego im. Węgierki.

• Akcja Fundacji Na Jednej Nodze

• Nasza szkoła włącza się w akcję Fundacji Na Jednej Nodze. Zebrane środki higieniczne trafią do podopiecznych fundacji. Można je przynosić do p. Elżbiety Konieczko i p. Renaty Tołłoczko. Zbiórka trwa do 22 marca 2024 r.