• Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

• 27 kwietnia ruszył pierwszy etap Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny- dziewcząt i chłopców w kategorii U- 12. Mecze rozgrywały się na boiskach OSiR w Sokółce. W turnieju łącznie wzięło udział 8 drużyn. Bezpośrednio awans do finału wojewódzkiego uzyskały dziewczęta. Chłopcy w swojej grupie rozegrali zwycięskie trzy mecze zdobywając 1 miejsce i tym samym będą reprezentować naszą szkołę i powiat w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w maju. Gratulujemy!

Skład dziewcząt: Nicola Buraczyk, Justyna Czeczko, Kornelia Mikołajczyk, Aleksandra Surowiec, Natalia Szamreto, Nikola Żamojda

Skład chłopców:  Przemysław Grusznis, Piotr Korolczuk, Kacper Marchiel, Tomasz Mrozowicz, Wiktor Parchanowicz, Emil Różak,  Hubert Słyż, Michał Tomaszycki, Ignacy Waleszczyk, Mateusz Wysocki

• Dzień Ziemi 2023

• Od 18 do 25.04 uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji "Sprzątanie Ziemi". Z okazji święta naszej planety chętne osoby (często wraz z całymi rodzinami) wybrały się na spacer w swojej okolicy i posprzątały sokólskie ulice lub pobliskie lasy. Niektóre klasy wybrały się na sprzątanie terenu niedaleko szkoły wraz ze swoimi wychowawcami. Efekty są piorunujące!

Śmieci są wszędzie. Cytując jedną z uczennic: "Od razu po szkole wybraliśmy się całą rodziną na sprzątanie swojego kawałka ziemi. Nie musieliśmy wcale daleko szukać. Zaledwie kilka kilometrów za Sokółką, gdzie czasem chodzimy na spacery albo na rowery, znaleźliśmy tam naprawdę dziwne rzeczy... Worki, rękawice, dobre chęci i ruszamy! A przy okazji zbierania śmieci mogliśmy pooglądać wschodzącą wiosnę".

Jesteśmy przekonani, że nasze miasto prezentuje się teraz dużo lepiej. Dziękujemy za Wasz wkład w dbanie o nasz wspólny dom, jakim jest Ziemia. Róbmy to każdego dnia, nie tylko w granicach 22 kwietnia.

PAMIĘTAJ: NIE BĄDŹ JELEŃ, DBAJ O ZIELEŃ!

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole to nie tylko sprzątanie, ale także zbiórka makulatury. 25 kwietnia uczniowie chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu. Do akcji włączyli się również rodzice uczniów. Dziękujemy za każdy kilogram dostarczonej na miejsce makulatury!

• PIKtoGRAmy 2023

• W dniach 18-23 kwietnia 2023 r., w białostockich „Spodkach” odbywał się III Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej - PIKtoGRAmy 2023. Hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury, była woda – zgodnie z hasłem „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIa Aleksandra Tomaszycka i Wiktor Matyszczyk, którzy przechodząc eliminacje miejskie, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Młodzi artyści, przygotowani przez Pana Michała Gieniusza z Sokólskiego Ośrodka Kultury oraz pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Urszuli Szczebiot i Pani Renaty Tołłoczko, na profesjonalnej scenie zaprezentowali utwory pt.: „A ja noszę kalosze” oraz „Woda to życie”.

• 30. Olimpiada Zdrowia PCK

• Miło nam poinformować, że uczennica kl. 7b Anastazja Wieliczko, 19 maja 2023 r. będzie reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale również powiat sokólski w okręgowych eliminacjach 30. Olimpiady Zdrowia PCK w Białymstoku w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

• Udział klasy 8B w akcji "Sprzątanie świata"

• 22 kwietnia to Dzień Ziemi, czyli coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r.

W odpowiedzi na te założenia klasa 8B wykazała się wspaniałą inicjatywą. Uczniowie wyznaczyli teren Schroniska dla Zwierząt w Sokółce i jego okolic jako miejsc, które chcieliby samodzielnie posprzątać. Zrobili to pod opieką pani Ireny Rabiczko i pani Pauliny Szomko w przeddzień święta naszej planety.

Młodzież zebrała mnóstwo śmieci, które zostały wcześniej pozostawione w pobliskim lesie. Dodatkowo wyprowadzili na spacer psy, które nieustannie czekają na nowych właścicieli w schronisku.

Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się wydarzyć bez wsparcia MPO w Sokółce. Firma zagwarantowała klasie worki na śmieci oraz rękawice, przeprowadziła krótkie szkolenie dotyczące segregacji śmieci, a zebrane nieczystości niezwłocznie odebrała ze wskazanego miejsca. Jako wyraz wdzięczności za promowanie postawy proekologicznej, MPO w Sokółce zasponsorowało wszystkim uczniom i ich opiekunom lody w lodziarni Stara Szkoła. To było słodkie i przepyszne zakończenie tak wspaniałego dnia!

P.S.: Klasa 8B nie wybrała się do schroniska z pustymi rękami. Dodatkowo dostarczyła tam karmę dla psów!