• Lekcja techniki

• Od października p. Regina Bajerska i p. Elżbieta Konieczko na lekcjach techniki pracują metodą projektu. Dzisiaj podejrzeliśmy prace na zajęciach, ale szczegóły jeszcze przed nami. Przygotowywany jest filmik, w którym będzie można zobaczyć naszych młodych „majsterkowiczów” wykonujących swoje projekty. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć :)

• Wycieczka do pobliskiej apteki

• 23.10.2023 r. uczniowie klasy III a pod opieką wychowawczyń p. Urszuli Szczebiot i p. Renaty Tołłoczko wybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem spotkania było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można w niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Dzieci miały okazję obejrzeć asortyment apteczny oraz własnoręcznie przygotować preparat leczniczy. Serdecznie dziękujemy przemiłym farmaceutkom apteki: “Nowa Farmacja” za pouczające i ciekawe spotkanie.

• SP2 PAMIĘTA

• Tuż przed listopadowymi dniami pamięci o zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników  naszej szkoły, aby zapalić  znicz w dowód pamięci  i wdzięczności.

• Spotkanie z makijażystką

• W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczennic klas VI - VIII z makijażystką, panią Joanną Bruzgo. Na zajęciach był poruszony m.in. temat wpływu diety na kondycję skóry oraz prawidłowej pielęgnacji cery.

Poza teorią była też część praktyczna, podczas której pani Joanna na przykładzie chętnych dziewczyn pokazała jak powinien wyglądać dobry makijaż - delikatny, subtelny i podkreślający urodę młodych osób. W końcu dużo, ciemno i wyraziście nie znaczy dobrze!

Zakazanie malowania się nastolatkom bardzo często przynosi odwrotny skutek. Dlatego postawiliśmy na pokazanie jak robić to z gracją :)

Bardzo dziękujemy pani Joannie za przybycie do naszej szkoły i podzielenie się z innymi kawałkiem swojego niezwykłego i barwnego świata!

• Wycieczka do Olsztynka i Olsztyna

• 20.10.2023 roku, uczniowie naszej szkoły – głównie klas VII, pod opieką pań: Katarzyny Gryszko, Urszuli Mrozowicz, Moniki Majorek i Katarzyny Różak wyruszyli na wycieczkę do Olsztynka i Olsztyna.

Najpierw odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku. Podziwialiśmy proces powstawania szklanych ozdób i naczyń. Słuchaliśmy opowieści o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Na naszych oczach powstał piękny szklany łabędź, ślimak oraz bombka choinkowa. Jak wiele zapamiętaliśmy z wykładu okazało się w konkursie z nagrodami, w którym nie było dla nas trudnych pytań.Kolejnym etapem naszej wyprawy był Olsztyn. Jego zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Jego zasięg wyznaczają pozostałości fortyfikacji miejskich. Podziwialiśmy stare kamieniczki, zamek, w którym obecnie działa Muzeum Warmii i Mazur i znajdujący się u jego stóp Amfiteatr im. Czesława Niemena. Jedną z najczęściej oglądanych atrakcji w Olsztynie jest niewątpliwie ławeczka z siedzącym na niej Mikołajem Kopernikiem znajdująca się u zbiegu ulic – Zamkowej i Okopowej. I tam nie mogło nas zabraknąć. Każdy z nas potrzymał za nos wykonany z brązu posąg wielkiego astronoma, gdyż podobno przynosi to szczęście.

Następnie udaliśmy się do Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba Apostoła – podobno najstarszej budowli sakralnej w Olsztynie wznoszącej się w sercu Starego Miasta. Charakterystycznymi elementami jej gotyckiego stylu architektonicznego są między innymi zakończone łukiem ostrym witrażowe okna, ozdobne szczyty ze sterczynami, czy też dekorowana tynkowanymi blendami wieża wybudowana na planie kwadratu. W kościele znajdują się relikwie św. Wojciecha, które do Olsztyna dotarły prosto z Gniezna. Od 1979 roku jest to miejsce corocznych Olsztyńskich Koncertów Organowych.

Ostatnim punktem naszej wyprawy do serca Warmii i Mazur było Planetarium – drugie co do wielkości planetarium w Polsce. Obejrzeliśmy tam ciekawy sens pt. „Ziemia w Układzie Słonecznym”. W czasie spotkania udaliśmy się, pod przewodnictwem astronoma, w niezwykłą podróż – podróż przez Układ Słoneczny, aby odkrywać jego tajemnice. Podczas tej podróży objaśniono nam budowę Układu Słonecznego pokazując z bliska jego obiekty: Słońce, planety, ich księżyce i planetoidy. Dowiedzieliśmy się z czego zbudowane jest Słońce, dlaczego świeci i... co się stanie, gdy kiedyś zgaśnie oraz poznaliśmy bliżej inne ciała niebieskie.

Zapraszamy do galerii!

• Wyjazd integracyjny klas IV

• W czwartek 5 października uczniowie klas 4 wraz z wychowawcami i nauczycielami wspierającymi wybrali się do Wierzchłowiec na wyjazd integracyjny pod hasłem ,,Dzień pieczonego ziemniaka". Uczniowie mieli do dyspozycji plac zabaw, na którym mogli pokazać swoje możliwości motoryczne oraz boisko do gry w piłkę nożną, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród chłopców. Zorganizowane były również liczne zabawy integrujące uczniów i ognisko, na którym dzieci wraz z nauczycielami piekli kiełbaski.

Uwieńczeniem wyjazdu była możliwość zjedzenia upieczonego w ognisku ziemniaka. Mimo wietrznej pogody wyjazd był udany. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wrócili w dobrych nastrojach.