• Andrzejki - magiczny dzień wróżb w oddziale przedszkolnym

• Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 29 listopada 2022 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium. Sala, która każdego dnia służy nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniła się” w tajemnicze miejsca. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęły starsze koleżanki i koledzy pod czujnym okiem pań: Joanny Piskurewicz, Bożeny Szejda i Moniki Majorek. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Barbara Matyszczyk

Anna Makarewicz

• Wycieczka klasy IV a i IV b

• 17 listopada 2022r. klasy IVa i IVb wzięły udział w wycieczce do Białegostoku. Uczniowie wspaniale się bawili w Epi-Centrum Nauki, a następnie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili wystawę w Muzeum Wojska Polskiego

• Dzień Integracyjny klas IV

• 24 listopada uczniowie klas czwartych wzięli udział w Dniu Integracyjnym przygotowanym przez Samorząd Szkolny i nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie w strojach arbuzów, borówek i cytrynek wspaniale bawili się, tańczyli i konkurowali ze sobą w zawodach sportowych. Towarzyszyły im wychowawczynie, które aktywnie wspierały swoich uczniów. To był bardzo udany dzień pełen radości i emocji.

• Dzień piłkarski

• Święto kibiców rozpoczęte – Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W naszej szkole również mamy wiernych kibiców, którym przy okazji mistrzostw, Samorząd Szkolny postanowił zorganizować „Dzień piłkarski”. Uczniowie tego dnia mogli przyjść do szkoły w koszulkach ulubionej drużyny piłkarskiej, a że akurat dzisiaj Polska rozpoczyna rywalizację na mistrzostwach, nie mogło zabraknąć fanów naszej reprezentacji. Komu jeszcze kibicują nasi uczniowie zobaczcie sami :)

• Konkurs "Polska znowu wolna"

• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 17 listopada w naszej szkole został zorganizowany klasom siódmym konkurs pod tytułem „Polska znowu wolna”. Uczniowie zmierzyli się z quizem wiedzy o II Rzeczpospolitej, a także mieli za zadanie „wyprowadzić” z labiryntu legionistę, dokończyć rysować godło II RP oraz rozwiązać krzyżówkę. Najlepiej z zadaniami poradzili uczniowie klasy VII a. Do zabawy przyłączyła się również klasa VIb, która wykazała się znakomitą wiedzą o drodze Polski do niepodległości. Na zwycięzców konkursu czekały nagrody.