• Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

• 🏆🏆🏆🎉🎉🎉🥇🥇🥇

23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/24.

Summer Sky Krawczyk, uczennica klasy VII c odebrała zaświadczenie o zdobytym tytule Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.👏

Wręczenia dyplomu dokonała Podlaska Kurator Oświaty pani Agnieszka Krokos - Janczyło.

Summer znalazła się w gronie 148 uczniów z Województwa Podlaskiego i 4 z miasta i gminy Sokółka, którzy uzyskali ten zaszczytny tytuł. Tym samym jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego i ma otwartą drogę do wybranej szkoły średniej.

Summer była przygotowywana przez swoja nauczycielkę języka angielskiego panią Dorotę Horczak.

Gratulujemy serdecznie naszej uczennicy! Jesteśmy z Ciebie dumni!👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

• Masa solna

• Masa solna - prosta rzecz, a cieszy! Przekonali się o tym ostatnio uczniowie klasy 2 d, stojący przed wyzwaniem ulepienia Syrenki Warszawskiej z masy solnej. Oprócz świetnej zabawy sensorycznej, klasa miała okazję pogłębić wiedzę na temat symboli naszej stolicy. Każdy wspiął się na wyżyny swoich rzeźbiarskich zdolności, by jak najlepiej przedstawić postać omawianej na lekcji Warszawskiej Syrenki.

• Kiermasz słodkości

• Przedstawiamy Wam Norkę. Jest ona podopieczną Sokólskiego Schroniska dla Zwierząt. Historia Norki, tak jak i większości zwierząt które zanim trafią do schroniska, jest smutna – porzucone, zaniedbane.  Ale są takie osoby jak Wy kochani uczniowie i drodzy rodzice, którzy angażujcie się w pomocy organizowaną przez nasze Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd. To dzięki Wam z ostatniego kiermaszu słodkości zebraliśmy kwotę 3060 zł. Została ona przeznaczona na skomplikowaną operację łapy właśnie wyżej przedstawionej Norki. Całkowity koszt zabiegu to 5000 zł. Dzięki Wam większa cześć tej sumy została opłacona z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży słodkich wypieków.

A Norka, jak widzicie na zdjęciach, dochodzi do siebie po operacji. Mamy nadzieję, że znajdzie kochający dom.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz kiermasz.

Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd klas I-III

• Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

• 17 kwietnia odbyły się eliminacje do Finałów Wojewódzkich w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Szkołę reprezentowały 3 drużyny w 3 kategoriach wiekowych. Do Finałów Wojewódzkich w Łomży zakwalifikowały się dwie drużyny.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym

• 17 kwietnia 2024r. drużyna strzelecka dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Karolina Bujwicka, Emilia Cichowlas, Zuzanna Galewska i Daria Nienałtowska brała udział w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. Młodzież rywalizowała w konkurencji karabin pneumatyczny 30 strzałów w postawie stojącej. W zawodach startowało 14 drużyn, a nasze dziewczęta zajęły 5 miejsce w województwie podlaskim. Gratulujemy!

• XIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone”

• W dniu 17.04 uczennice naszej szkoły wzięły udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Music Zone” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Sokółce.

Aleksandra Tomaszycka, uczennica klasy III a, wyśpiewała drugie miejsce w kategorii klas I-III piosenką Rihanny „Diamonds”.

Oliwia Popławska, uczennica klasy VI c, zachwyciła jury swoim wykonaniem piosenki „Once Upon a December” i zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VIII.

Julia Nowik i Julia Sańko, uczennice klasy V b, zabrały wszystkich obecnych na sali do lat 80. prezentując w duecie piosenkę Modern Talking „Cheri Cheri Lady”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i bilety do kina na wybrany seans filmowy. Osoby, które stanęły na podium, otrzymały dodatkowe nagrody, m. in. grę planszową, głośnik bezprzewodowy, mikrofon czy powerbank.

Dziękujemy za możliwość udziału w konkursie, słony i słodki poczęstunek na miejscu oraz wspaniałą zabawę!