• Teatr - pomysł na ciekawą lekcję

• Teatr. Jest wspaniałym pomysłem na ciekawą lekcję. Podczas takich zajęć nie może też zabraknąć własnoręcznie wykonanych kukiełek a później wspólnych przedstawień. Klasa II b świetnie bawiła się podczas odgrywania scenek.

• Akademia Smaku

• W ramach projektu "Gramy zmysłami " dzieci z klasy II B zrealizowały zadanie - akademia smaku. Uczniowie przyporządkowywali produkty do rodzajów smaków. Jednogłośnie najlepszym smakiem został okrzyknięty smak słodki.

• Spotkanie z przeszłością

• 21 marca uczniowie klas I - VI oraz nasza “zerówka” spotkali się z przybyszami z przeszłości. Poznali ciekawostki z życia naszych pierwszych władców - Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Mogli wziąć udział w uroczystości chrztu pierwszych Piastów, walkach wojów. Zobaczyć, jak wyglądała praca pierwszych kronikarzy.

• Dzień Matematyki

• W dniu 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi, czyli Światowy Dzień Matematyki. Matematyka jak wiadomo jest Królową Nauk, stąd w naszej szkole obchody trwały tydzień i objęły całą serię wydarzeń.

Klasy IV 13 marca rywalizowały w zabawach sportowo matematycznych. Uczniowie siadali tworząc koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt. Dzielili się na zbiory liczb parzystych i nieparzystych, liczb podzielnych przez 3 i niepodzielnych przez 3, dobierali pary liczb o sumie większej od podanej liczby. Rywalizacja była zacięta, ale poziom bardzo wyrównany.

Klasy V 14 marca rywalizowały rozwiązując zadania różnego typu. Były łamigłówki matematyczne z polskimi przysłowiami, rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek, budowanie brył.

Klasy VIa i VIc 12 marca uczestniczyły w II etapie konkursu Matematyka Bez Granic. Klasa VIb rozwiązywała zadania z I etapu tego konkursu. Uczniowie pracowali w grupach rozwiązując różnorodne zadania rozwijające logiczne rozumowanie i zaradność matematyczną.

W dniu 17 marca klasy VII szukały wyjścia z matematycznego Escaperoom-u “Wygraj z wirusem”. Miło nam poinformować- wszystkie grupy pokonały wirusa wykazując się sprytem i sprawnością matematyczną.

Klasa VIIIa 14 marca i VIIIb 12 marca uczestniczyły w zajęciach o fraktalach. Oglądały prezentacje pokazujące piękne fraktale oraz tworzyły wstęgi Mobiusa, trójkąt Sierpińskiego, dywan Sierpińskiego i drzewa Pitagorasa.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie GWO tworząc portrety matematyków. Najbardziej interesujące prace zostały przesłane do wydawnictwa, pozostałe ozdabiają górny korytarz.

W imieniu Królowej Nauk wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział .

Organizatorzy - Zespół Nauczycieli Matematyki SP2

• Warsztaty wielkanocne

• Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły we wtorek 19.03. odwiedziły Muzeum Ziemi Sokólskiej. W sali muzealnej poświęconej życiu mieszkańców wsi, przy inscenizacji wielkanocnego stołu wysłuchały opowieści o tradycjach świątecznych. Zajęcia te połączone były także z pracą plastyczną w tematyce świątecznej (pisanki), którą  zabrały ze sobą do domów.

• Workbook dla rodziców i nauczycieli. Jak efektywnie uczyć (się) języka angielskiego z wykorzystaniem fiszek

• Pani Paulina Szomko, nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole, startuje z nowym, tym razem samodzielnym projektem. To produkt stworzony z myślą o nauce języka angielskiego, pełnej radości i entuzjazmu. Jak pisze sama nauczycielka:

"Workbook dla rodziców i nauczycieli. Jak efektywnie uczyć (się) języka angielskiego z wykorzystaniem fiszek” to innowacyjne narzędzie stworzone z myślą o rodzicach i nauczycielach, którzy pragną wspierać dzieci w nauce języka angielskiego w sposób skuteczny i przyjemny. Mój nowy produkt to przede wszystkim środek do nauki w zgodzie z naturą mózgu, który sprawia, że dzieci chcą się uczyć.

Zestaw zawiera workbook w formacie A5, gdzie na 20 stronach przedstawiam pigułkę wiedzy dotyczącą nauki przez skojarzenia, opis moich skojarzeń wraz z transkrypcją i tłumaczeniem oraz oryginalne fiszki z angielskim wyrazem i tłumaczeniem, wydrukowane na grubym papierze i uszlachetnione folią na połysk (przykładowy zestaw w tym tygodniu pojawi się w bibliotece szkolnej do wypożyczenia).

Zapraszam też wszystkich chętnych na darmowe spotkanie online, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 23.03. Na webinar pt. "Szkoła bez prac domowych. Fakty i mity" obowiązują zapisy (https://sklep.nauczycielkabliskosciowa.pl/webinary/)

Więcej informacji można znaleźć na mojej stronie internetowej: https://sklep.nauczycielkabliskosciowa.pl/