• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. To niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, łez wzruszenia. Z tej okazji 18 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego, pod czujnym okiem wychowawczyń, zaprezentowały specjalny program artystyczny - wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków laurkę. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Lodowisko Miejskie w Sokółce

• Klasa 6A rozpoczęła ferie na sportowo! Lodowisku Miejskiemu w Sokółce dziękujemy za super zabawę.

A przy okazji wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii :)

• Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

• Uczeń klasy IV b Filip Gejdel brał udział w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych pod Patronatem Burmistrz Sokółki. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 12 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza, która była organizatorem konkursu. Praca naszego ucznia znalazła się wśród najlepszych i Filip otrzymał dyplom oraz  nagrodę w postaci bonu do księgarni „A kuku”. Gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi a Szkole Nr 1 wspaniałej uroczystości.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to czas zabaw i balów, także w naszej szkole. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali gimnastycznej  i skoczna muzyka. W takiej atmosferze bawiły się dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego w czwartek, 11 stycznia 2024 roku podczas balu karnawałowego. Uczniowie z dumą prezentowali swoje bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyli w tańcach, zabawach i konkursach, które prowadziły panie animatorki. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo zmęczenia. Nie mogło też zabraknąć Mikołaja, który ucieszył zwłaszcza tych najmłodszych.  Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny Bal już za rok!

• Wycieczka integracyjna klasy 6A

• W dniu 04.01 klasa 6A wraz z wychowawczynią, panią Pauliną Szomko oraz nauczycielką organizującą kształcenie specjalne, panią Joanną Piskurewicz, wybrała się na wycieczkę integracyjną do Białegostoku do centrum rozrywki Logic Games - Laserowy Paintball, Pokoje zagadek Escape Room, Symulatory VR.

Uczniowie mieli okazję zagrać w laser tag, a następnie rozwiązać zagadki, które czekały na nich w trzech pokojach o różnej tematyce. Escape room był szczególnym wyzwaniem - jak się okazało, zadania wcale nie były tak proste i oczywiste…