• Akcja na rzecz Sokólskiego Schroniska

•      W październiku przypada Światowy Dzień Zwierząt. Jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja na rzecz Sokólskiego Schroniska dla Zwierząt, tym razem przyświecało nam hasło „PS(z)Yjaciele.  Zorganizowaliśmy Charytatywny Kiermasz Wypieków , z którego uzyskaliśmy kwotę 1172 zł przeznaczoną na sterylizację zwierząt ze schroniska. Przez cały październik zbieraliśmy również pieniądze na zakup dobrej jakości karmy. Udało się nam uzyskać kwotę 630 zł, a którą kupiliśmy 3 worki karmy suchej i 12 puszek karmy mokrej ( łącznie 55 kg). Dodatkowo przekazaliśmy schronisku tekstylia i podkłady higieniczne, a w trakcie odwiedzin nasi wolontariusze wybrali się z pieskami na spacer.

Nazwa akcji PS(z)Yjaciele nie była przypadkowa, ponieważ w tym roku do współpracy zaprosiliśmy służby  mundurowe, w szeregach których służbę pełnią „czworonożni funkcjonariusze”. Do naszego przedsięwzięcia chętnie przyłączyli się mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, którzy docieplali budy oraz pomagali w innych pracach remontowo- stolarsko-budowlanych w schronisku. Ich praca była ogromnym wsparciem dla schroniska.

W akcję włączyła się również Państwowa Straż Pożarna w Sokółce, której przedstawiciele 3 listopada odwiedzili sokólskie schronisko. W trakcie wizyty przekazali karmę pozyskaną podczas zbiórki przeprowadzonej wśród pracowników i funkcjonariuszy KP PSP Sokółka, aby jak sami stwierdzili, chociaż w niewielkim stopniu polepszyć los potrzebujących zwierząt ze schroniska, pośrednio dziękując w ten sposób wszystkim „psim funkcjonariuszom” za ich służbę i pomoc niesioną człowiekowi.

Do naszej akcji przyłączyła się indywidualnie grupa mundurowych „skrzyknięta” przez absolwenta naszej szkoły pana Michała, którzy przekazali kwotę 470 zł na zakup karmy podopiecznym sokólskiego schroniska.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w nasza PS(z)Yjacielską akcję serdecznie dziękujemy. Zwłaszcza służbom mundurowym, które swoją postawą dały przykład młodzieży , że należy nieść pomocy wszystkim  potrzebującym, w tym również  zwierzętom.