• Finał Krajowy 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

• W dniach 5-7 czerwca br. w Czarnej (woj. podkarpackie) odbył się finał krajowy 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym (BRD) dla grupy starszej. Województwo podlaskie reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Zuzanna Bubieniec z klasy VI c, Mikołaj Turko z klasy VI a i Jakub Jakimik z klasy VIII c. Zorganizowanie finału było wielkim wyzwaniem dla organizatorów, jako że przyjeżdżało 17 ekip z całej Polski.

W dniu przyjazdu odbyło się bardzo uroczyste otwarcie turnieju oraz emocjonujące losowanie numerów startowych.

Następnego dnia rozegrano wszystkie konkurencje. Najpierw uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, potem rozegrano konkurencje techniczne: jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego i po sprawnościowym torze przeszkód. Ostatnią konkurencją było udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na relaks. Uczniowie mogli sprawdzić się w parku linowym, a na opiekunów czekał przejazd 50-letnią Ładą z talerzem Stewarta na masce.

W ostatnim dniu były tylko przyjemności - wręczenie pucharów, medali, dyplomów i licznych nagród, które otrzymali wszyscy zawodnicy i opiekunowie.

Nasza drużyna po zawziętej rywalizacji i walce o każdy punkt zajęła wysokie X miejsce - zważywszy, że większość drużyn, które startowały w finale krajowym to drużyny rywalizujące ze sobą w Lidze Mistrzów BRD.

Gratulujemy i dziękujemy naszym uczniom. Do turnieju zawodników przygotowują panie: Teresa Nietupska i Dorota Romanowicz.

• Układ taneczny - Dni Sokółki

• Dnia 9.06.2023 uczennice klas VIII podczas Dni Sokółki godnie reprezentowały naszą szkołę prezentując układ taneczny pod przewodnictwem pani Katarzyny Bykowicz w składzie: Julia Blacharczyk, Julia Bałdowska, Oliwia Fiłonowicz, Lena Bondaryk, Wiktoria Sobkowiak, Weronika Białous, Iza Korolczuk, Ula Jacewicz.

• Lekcja religii

• 31 maja uczniowie klasy 4a i 5c, wraz z katechetą ks. Piotrem Pietrowskim, w ramach lekcji religii, odwiedzili sokólską cerkiew. Dzięki gościnności ks. Włodzimierza Misiejuka- proboszcza parafii, uczniowie poznali historię cerkwi oraz parafii prawosławnej w Sokółce, dowiedzieli się jak wygląda cerkiew oraz zapoznali się z bogactwem Prawosławia i jego tradycjami. Na koniec uczniowie zapalili świece w intencji swoich najbliższych oraz otrzymali drobne upominki.

• XII Edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „SMYK”

• W dn. 2 czerwca 2023 r. odbyła się w naszej szkole XII Edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego „SMYK” dla uczniów z klas II i III. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym i wdrażanie do logicznego myślenia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:
            Maja Bohdan z kl. IIa

II miejsce:
            Zofia Małyszko z kl. IIc
            Damian Hościło z kl. IIa

III miejsce:
            Gabriel Ławreszuk z kl. IIIa
            Fabian Dulewicz z kl. IIIc

Wyróżnienia otrzymali:
            Natalia Trawińska i Zuzanna Szydłowska z kl. IIc
            Dawid Andrzejak z kl. IIIa
            Stanisław Leosz z kl. IIIb
            Bartosz Żebrowski i Kacper Doroszkiewicz z kl. IIIc

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!

Organizatorki konkursu p. Alicja Subieta i Teresa Werner

• Biebrzański Park Narodowy

• Idąc śladami czwartoklasistów, w dniu 12.06.23r. klasy 5A, 5B, 5C i 6C również wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Podczas wycieczki zwiedzili Fort I dawnej carskiej twierdzy w m. Osowiec-Twierdza, muzeum twierdzy oraz budowle fortyfikacyjne. Przewodnikiem po muzeum i twierdzy był odkrywca i opiekun fortyfikacji, autor licznych wierszy i książek o tej budowli, p. Mirosław Worona (ps. Miruś), który w sposób przezabawny uczył dzieci historii.

Po obiedzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w Biebrzańskim Parku Narodowym, m.in. poznawali ślady i tropy zwierząt. Pod koniec zajęć każdy mógł wykonać gipsowy trop na pamiątkę.

• Wycieczka "Cztery Stolice"

• W dniach 29 maja - 2 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce “Cztery stolice”, podczas której poznali stolice: Czech, Austrii, Węgier i Słowacji.

Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się na nocleg w Dusznikach Zdroju. Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do Pragi. Zwiedziliśmy Stare Miasto, podziwialiśmy Most Karola, Rynek Starego Miasta, Plac Wacława, Zamek Praski, Katedrę św. Wita. Obserwowaliśmy zmianę warty przed Pałacem Prezydenckim. Nocowaliśmy w Bratysławie i stamtąd wyruszyliśmy do kolejnych stolic.

Trzeci dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Wiednia. Pogoda nam dopisała i podczas całodziennego zwiedzania spacerowaliśmy Ringstrasse – reprezentacyjną ulicą stolicy. Zachwyciły nas Hofburg – pałac władców Austrii i katedra św. Szczepana – gotycka budowla z XIV wieku. Z przewodnikiem poznaliśmy zakamarki Opery Wiedeńskiej – jednego z symboli miasta. Mieliśmy czas na zakup pamiątek i pysznych czekoladek z wizerunkiem Mozarta.

Czwarty dzień spędziliśmy w stolicy Węgier. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Zamkowego, podziwialiśmy znajdujące się tam gmachy, obserwowaliśmy prace rekonstrukcyjne. Odwiedziliśmy Katedrę koronacyjną, wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o Baszcie Rybackiej i Bazylice św. Stefana. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć wielkość gmachu, w którym znajduje się Parlament. Ukoronowaniem dnia był rejs statkiem po Dunaju, podczas którego poczęstowano nas zimnymi napojami. Przedpołudnie, przed powrotem do domu, spędziliśmy na spacerze uliczkami starego miasta w Bratysławie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, późnym wieczorem wróciliśmy do Sokółki.