• Wycieczka VII a

• Dnia 6 czerwca klasa VII a przekroczyła granice codzienności i wkroczyła w inną rzeczywistość. Paintball laserowy, ścianki wspinaczkowe, reflex room, laserowy labirynt to atrakcje jakie spotkały uczniów w LASTAGu w Białymstoku.

• The Big Challenge

• 18.04.23 r. w naszej szkole odbył się konkurs online z języka angielskiego The Big Challenge. To już trzeci rok kiedy nasi uczniowie biorą w nim udział. Przyjazna formuła i możliwość wykonywania ćwiczeń na platformie przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych osób.

16.06.23 r. odbyło się rozdanie nagród w obecności Pani Dyrektor Marii Andrzejewskiej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, plakat i ołówek. Uczniowie, którzy stanęli na podium, uzyskali także dodatkowe gadżety, tj. kalendarze, książki, broszury, breloki i kubki. Dominika Górka, uczennica klasy 8B, która uzyskała najlepszy wynik w szkole, otrzymała także złoty medal pamiątkowy.

Na podium stanęły następujące osoby:

Poziom I:

1. Filip Górka kl. 5C (88%)

2. Emil Różak kl. 5B oraz Filip Harasiuk kl. 5A (83%)

3. Iga Paszko kl. 5C (80%)

Poziom II:

1. Summer Krawczyk kl. 6C (87%)

2. Zuzanna Galewska kl. 6A (79%)

3. Dawid Kowalczyk kl. 6C (74%)

Poziom III:

1. Dominika Górka kl. 8B (89%)

2. Szymon Rakieć kl. 8B (87%)

3. Nika Jaroszuk kl. 8C (80%)

Chętni uczniowie zrobili zdjęcie z koordynatorką konkursu, p. Pauliną Szomko, nauczycielką języka angielskiego.

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

• Olimpijka

• Dnia 06.06.2023r. z okazji Dni Sokółki w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się XVII Olimpijka klas I- III w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Nasi młodzi sportowcy zajęli następujące miejsca:

- klasa I B (Aleksandra Maciejczyk, Julia Maciejczyk, Zuzia Giełażyn, Stanisław Czauż, Nikodem Moszczyński, Tobiasz Mazurczyk, Fabian Król, Aleksander Gieniusz) - miejsce III

- klasa II C (Gustaw Lingo, Kacper Sienkiewicz, Anna Paszko, Dawid Bykowicz, Bartosz Słyż, Agata Onoszko, Julia Kiczuk) - miejsce III

- klasa III C (Kornelia Mikołajczyk, Marysia Andrukiewicz, Zuzia Grusznis, Magdalena Miakisz, Filip Śliż, Piotr Szarkowski, Dawid Czarnowidz, Olaf Kundzicz) - miejsce II

Opiekunami podczas Olimpijki były pani Edyta Żmurda i Agnieszka Trawińska. Serdeczne gratulacje uczestnikom!

• Konkurs biblijny

• 2 czerwca w Białymstoku miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników biblijnego konkursu "Ewangelia św. Marka" oraz plastycznego konkursu "Św. Gabriel Zabłudowski". Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to: Alicja Sokołowska 5c - II miejsce, Natalia Wieliczko 1a - wyróżnienie, Mikołaj Turko 6a. Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Dziecka

• Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na swoje święto. Czyli Dzień Dziecka. 01.06.23r. dzieci z klasy I B wybrały się do kina na bajkę "Super Mario Bros". Po skończonym seansie w kinie dzieci wraz z wychowawczyniami wspólnie świętowały Dzień Dziecka w Pizzerii Robertino. Kontynuując Święto Dzieci 02.06.23r. udaliśmy się na Plac Kościuszki w Sokółce, gdzie odbywał się Dzień Dziecka. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem służb mundurowych, zobaczyć pokaz tresury psów służbowych, uczestniczyć w konkursach i zabawach oraz pobawić się na dmuchanych placach zabaw.

• Spotkanie autorskie

• W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci z klasy 1 B wraz z Panią Dorotą Surmacz i Edytą Żmurda odwiedziły Oddział dla Dzieci I Młodzieży Biblioteki Publicznej w Sokółce. Celem wizyty było spotkanie z autorką wielu książeczek dla dzieci - Krystyną Gudel. Pani Krystyna czytała pierwszakom swoje opowiadania, nie obyło się również bez zagadek. Nie lada atrakcją był wiersz przeczytany przez autorkę w którym znalazły się imiona wszystkich dzieci z klasy. Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć kolekcję ołówków jakie Pani Krystyna przywozi z podróży z różnych zakątków świata. Chętni mogli zakupić książeczki autorki wraz z dedykacją poetki.