• Stypendium Burmistrz Sokółki

• Stypendium Burmistrz Sokółki jest przyznawane dwukrotnie w ciągu roku szkolnego za wysokie osiągnięcia w nauce. Na koniec I półrocza i na koniec roku szkolnego.

​20 czerwca otrzymali je zdolni i pracowici uczniowie, którzy mają wysokie średnie

na świadectwie. W naszej szkole Stypendium otrzymało 41 uczniów. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymali uczniowie klas IV-VI , których średnia ocen zaczyna się od 5,5.

W klasach VII i VIII średnia ocen zaczyna się od 5,0. Gratulujemy wszystkim Stypendystom!

Dziękujemy Pani Ewie Kulikowskiej Burmistrz Sokółki za ufundowanie Stypendiów.

• 30. Olimpiada Zdrowia PCK

• W dniach 16-18.06.2023 r. w hotelu Ambsador w Łodzi odbył się finał ogólnopolskiej 30. Olimpiady Zdrowia PCK. W kategorii szkoła podstawowa województwo podlaskie reprezentowała uczennica z kl. 7b, Anastazja Wieliczko.

16 czerwca uczniowie zmagali się z bardzo trudnym testem, a następnie uczestniczyli w zajęciach integrujących młodzież ze wszystkich województw. Następnego dnia uczestnicy prezentowali wykonane wcześniej przez siebie działania prozdrowotne w swoim środowisku szkolnym oraz lokalnym. 18 czerwca nastąpiło uroczyste podsumowanie Olimpiady oraz wyłonienie laureatów w kategoriach: szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa. Nie wyłoniono pozostałych miejsc. Mimo, że Anastazja nie zdobyła tytułu laureata, to  tytuł finalisty na etapie ogólnopolskim w tak trudnym konkursie, jest dużym osiągnięciem uczennicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezenty ufundowane przez sieć sklepów Biedronka

Do Olimpiady uczennicę przygotowywała Elżbieta Borowska, opiekunka Szkolnego Koła PCK.

• KWoKA 2023

• 14 czerwca w SP3 odbył się XII Międzyszkolny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych KWoKA 2023. Wzięły w nim udział drużyny z trzech sokólskich szkół podstawowych.

Z radością informujemy, że drużyny z naszej szkoły zajęły w konkursie pierwsze i trzecie miejsce.

I miejsce drużyna w składzie:
            1. Dominik Wojdałowicz
            2. Bartosz Nowosada
            3. Iga Słyż

III miejsce drużyna w składzie:
            1. Dominika Górka
            2. Natalia Nierod
            3. Szymon Rakieć

Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji!

• Język angielski w klasach I-III

• Uczniowie klas I, II i III pod kierunkiem pani Marty Drechsler w ramach lekcji języka angielskiego wykonali prace o swoim mieście marzeń „My town” i wymarzonych wakacjach „Summer holidays”. Wykorzystali poznane wcześniej słownictwo i z fantazją przedstawili miejsca do których chcieliby trafić. Prace ozdobią nasze sale klasowe.

• Czytanie bajek młodszym dzieciom

• W dniach 19-20.06 chętni uczniowie starszych klas wybrali się do młodszych kolegów i koleżanek z klas 0-III i przeczytali im krótkie bajki w języku angielskim. Dodatkowo zorganizowali im zajęcia związane z przeczytaną treścią i nauczyli ich niektórych słów w języku obcym.

Akcja spotkała się z dużym entuzjazmem zarówno ze strony starszych jak i młodszych uczniów. Miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i zachęcenie ich do nauki języka angielskiego.

Szczególne podziękowania należą się:

• Davidowi Antuszewskiemu z klasy VIII b
            • Oliwii Bochenko i Oliwii Bielawskiej z klasy VIII c
            • Mai Januszkiewicz z klasy VIII c i Darii Nienałtowskiej z klasy VI a
            • Julii Sokołowskiej i Nikoli Żukiewicz z klasy VIII c
            • Szymonowi Rakieć z klasy VIII b i Izie Korolczuk z klasy VIII a

W następnym roku na pewno powtórzymy akcję!

• Wycieczka - FArMa IGnAca

• Dnia 15.06.23r. uczniowie klasy I A i I B wraz z paniami: Edytą Żmurda, Dorotą Surmacz, Barbarą Szczebiot i Małgorzatą Janusz odwiedziły wspaniałe miejsce, jakim jest FArMa IGnAca w Hamulce.

Po dotarciu na Farmę dzieci najpierw odwiedziły ogród zdrowia oraz ogród zmysłów, gdzie odgadywały zagadki dotyczące napotkanych roślin i warzyw. Świetną zabawą była ścieżka sensoryczna po której dzieci chodziły na boso.

Największą atrakcją było karmienie zwierząt (owce, kozy, barany) a także przytulanie mięciutkich króliczków. Nie zabrakło też zabaw przy muzyce a także zawodów z przeszkodami. Po zabawie na dzieci czekały pyszne drożdżówki z borówkami i lemoniada. Kiedy dzieci odetchnęły z radością udały się na plac zabaw, dziewczynki rozgościły się w "błotnej kuchni ".

Na głodnych czekały kiełbaski i pyszne faworki usmażone przez panią Justynę na ogromnej patelni nad ogniskiem. Wszystko co dobre - szybko się kończy, przed powrotem dzieci otrzymały dyplomy i odznaki "Super Farmera". Wszyscy wracali zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni. Pierwszaki serdecznie polecają FArMę IGnAca na letnie wypady z rodziną.