• Wojewódzki Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy

• 21 marca 2023 r. w Sokólskim Ośrodku Kultury odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy. Nasi uczniowie Aleksandra Tomaszycka i Wiktor Matyszczyk z klasy IIa  zostali zwycięzcami kategorii klas I-III, a Aleksandra Tochwin z klasy VI b w kategorii klas IV-VIII. Uczniowie  będą reprezentowali Sokółkę na eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku. Uczennice przygotowywały panie: Justyna Horsztyńska- Szerejko, Urszula Szczebiot i Renata Tołłoczko.

Gratulujemy zwycięzcom!

• IX Dance Festival 4 School

• 26 Marca 2023 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie

Formacja „SOKół Skład do lat 7” Sokólski Ośrodek Kultury

1d Karolina Gawrysiuk Julia Borys Maria Kazimierczuk i Aurelia Piekarska

Trener Krzysztof Twarowski

• Dzień Świętego Patryka

• 17.03.23 r. obchodziliśmy Dzień Świetego Patryka. Tego dnia w klasach zostały zorganizowane zajęcia kulturowe na lekcjach języka angielskiego. Rozmawialiśmy o Irlandii, symbolach tego kraju i różnych ciekawostkach dotyczących życia codziennego Irlandczyków. Wielu uczniów i nauczycieli świętowali ten dzień zakładając na siebie zielone ubrania Każdy chętnie skorzystał też z dodatków przygotowanych na potrzeby zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

• Dzień Matematyki

• Ach, cóż to był za dzień!

Marzec jest miesiącem MATEMATYKI. Dzień Matematyki został wpisany do kalendarza świąt nietypowych: 9  marca – Dzień Polskiej Statystyki, 12 marca– Dzień Matematyki, 14 marca – Dzień liczby Pi.

We wtorek 14 marca  2023 roku w  naszej szkole odbyło się  Szkolne Święto Matematyki pod hasłem “Zainwestuj w matematykę”. I świętowaliśmy w tym roku, że ho, ho …

Klasy 4 i 5 uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek matematycznych i układaniu haseł matematycznych. Udział był żywiołowy a zadania ciekawe.

Klasy 6 w pięknych okolicznościach wiosennej przyrody wyszły w teren. Matematyczna gra miejska miała 5 punktów kontrolnych, których położenia były zaszyfrowane, a w każdym punkcie czekało na uczniów zadanie związane tematycznie z lokalizacją. Po powrocie do szkoły uczniowie musieli ułożyć hasło matematyczne z rozsypanki. To było przyjemne i kształcące doświadczenie.

Klasy 7 i 8 stanęły przed wyzwaniem jakim były Matematyczne Escaperooms. Zespoły postawione oko w oko z serią matematycznych tajemnic walczyły dzielnie i w zdecydowanej większości udało się im odszukać szyfr.

Oprócz tych wydarzeń Świętu Matematyki towarzyszyły trzy konkursy.

W konkursie plastycznym  “Jak wyglądałby świat na okrągło? Wzięło udział 60 osób. Dziesięć prac wyróżniono. Wszystkie prace można było  oglądać na górnym korytarzu od 13 marca do 17 marca 2023 roku.

Na konkurs literacki “Piemat” wpłynęło 10 prac. Najciekawsze pracy zostali nagrodzone.

Dwie osoby podjęły się zapamiętywania cyfr rozwinięcia liczby “pi”. Anastazja Wieliczko zapamiętała 143 cyfry, a Zuzanna Galewska 99 cyfr.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników, dziękujemy za udział w zabawie i zapraszamy za rok.

Zespół nauczycieli matematyki i informatyki

• Konkurs "Poliglota"

• 15.03.2023 r. w Zespole Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce odbył się konkurs językowy pn. „Poliglota”. Uczniowie sprawdzali równolegle swoją wiedzę z dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka rosyjskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które ostatecznie stanęły na podium!

I miejsce - Anastazja Wieliczko kl. 7B

II miejsce - Nikola Żukiewicz kl. 8C

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• "Elektryka prąd nie tyka"

• Przysłowie to mówi nam, że najlepiej polegać na osobie, która zna się na wykonaniu pewnej pracy. Dzisiaj na lekcji techniki uczniowie klasy VI a sprawdzali, czy to przysłowie faktycznie ma zastosowanie w zawodzie elektryka. W jaki sposób? Otóż wykorzystując materiały z projektu Laboratorium Przyszłości konstruowali obwody elektryczne, czyli (dla niewtajemniczonych ) układ elementów tworzących drogę zamkniętą dla prądu elektrycznego. Powstawały układy szeregowe i równoległe oraz....inne kombinacje. Śmiało można rzec, iż uczniów klasy VI a prąd nie tyka!