• Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Rosyjskiego

• Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały tytuły laureatek w następujących konkursach:

1. Nikola Żukiewicz, uczennica kl. 8C, tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

2. Anastazja Wieliczko, uczennica kl. 7B, tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego

Uczennice zostały przygotowane przez panią Dorotę Horczak i panią Reginę Bajerską.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

• Zawody strzeleckie

• 10 marca 2023 roku w Białymstoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Sportowym. W zawodach wzięło udział 11 drużyn dziewcząt i 13 drużyn chłopców w kategorii karabin pneumatyczny 30 strzałów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Dziewczęta:

1. Kornelia Koper kl. VIII b

2. Gabriela Szczesiul kl. VIII b

3. Nikola Bohdan kl. VIII c

Chłopcy:

1.Tomasz Górski kl. VIII c

2. Jakub Jakimik kl. VIII c

3. Jan Nowik kl. VIII c

4. Bartosz Nowosada (rezerwowy) VIII c

Drużyna naszych dziewcząt zajęła III miejsce, natomiast drużyna chłopców II. W kategorii indywidualnej Kornelia Koper była 5, a Tomasz Górski 6.

Gratulujemy!!!

• Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym", który jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W jego ramach, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.

MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

Oprócz samego badania nasza szkoła wzięła też udział w konkursie, którego główną nagrodą jest wizyta Martyny Wojciechowskiej w danej placówce. Nasi uczniowie mieli odpowiedzieć na pytanie: „Czym są dla Was młode głowy i zdrowie psychiczne?”. Zrobili to w bardzo kreatywny sposób, kręcąc filmy i wykonując plakaty promujące akcję.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami konkursowymi wykonanymi przez dzieci i młodzież naszej szkoły.