• "Razem na święta"

•      Okres świąteczny to czas, w którym osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej wymagają szczególnej troski. Za pomocą prostego gestu możemy pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę żywności i środków czystości w ramach akcji „Razem na święta”. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów udało się zebrać najbardziej potrzebne produkty do przygotowania Świąt - mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie i słodycze. Produkty zebrane podczas akcji trafią do osób  starszych i samotnych.

• Wymiana pocztówek: kl. I-III

• Uczniowie klas I –III z SP 3 w Sokółce i SP w Boguszach wzięli udział w akcji „Wymiana pocztówek”, którą zorganizowały pani Joanna Taudul oraz pani Joanna Brzozowska z naszej szkoły.

Akcja zakończyła się sukcesem. Dzieci wykonały pocztówki świąteczne z życzeniami najpiękniej jak potrafiły. Nauczycielki koordynujące akcję zadbały o to, by prace trafiły do każdego zaangażowanego ucznia z klas I-III. Mnóstwo pięknych pocztówek wzbudziło uśmiechy na twarzy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dziękujemy za współpracę!

• Piramida zdrowego żywienia i stylu życia

• Piramida zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży w wykonaniu uczniów klasy III a, wychowanków pani Joanny Taudul i pani Alicji Subiety.

Powiedzenie: „Jedz, aby żyć, a nie żyj, aby jeść” na pewno słyszał każdy z Was i każdy wie, że odżywianie to proces, który polega na dostarczaniu organizmowi pokarmów i napojów ( naturalnych lub przetworzonych), po to, by mógł on funkcjonować, by każda komórka ciała była dobrze odżywiona. I wcale nasz organizm nie musi być „karmiony” nadmiarem jedzenie – właściwe, a przy tym zdrowe odżywianie wymaga spożywania odpowiedniego pokarmu, w stosownych ilościach. Jeśli nie przestrzegamy zasad zdrowego żywienia, to raczej nie będziemy mogli cieszyć się przez długie lata doskonałym zdrowiem. I oczywiście aktywnością fizyczną, bo polaczenie tych dwóch składników, czyli właściwego odżywiania się i sportu, czy też ruchu na świeżym powietrzu, jest warunkiem utrzymania organizmu w zdrowiu.Temat zdrowego odżywiania jest często poruszany w naszej szkole, nie tylko na lekcjach biologii i przyrody, ale także poprzez inne działania uczniów klas młodszych. Piramida zdrowego żywienia to graficzny opis różnych grup produktów spożywczych, przedstawiony w odpowiednich proporcjach. Im wyższe piętro piramidy, tym mniejszą ilość produktów z danej grupy żywności powinniśmy spożywać. Podstawę piramidy stanowi aktywność fizyczna, ponieważ codzienny ruch jest niezbędny dla naszego zdrowia.

• Konkurs z języka angielskiego The Big Challenge

• Jeśli jesteś uczniem kl. IV - VIII i chcesz sprawdzić się w konkursie z języka angielskiego... To zapraszamy Cię do udziału w kwietniowym konkursie The Big Challenge! Poziom trudności jest uzależniony od klasy, a na każdego uczestnika czekają nagrody.

Zapisy u swoich nauczycieli języka angielskiego!

P.S.: Osoby, które już wyraziły chęć uczestnictwa, powinny otrzymać na swoje maile szkolne zaproszenia do platformy ćwiczeniowej. Sprawdźcie wiadomości!

• Wycieczka klas V b, V c, VI c

• 8 grudnia 2022 r. uczniowie klas V b, V c, VI c uczestniczyli w wycieczce do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej oraz Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. W białostockim skansenie mogliśmy podziwiać ponad stuletnie zabudowania wiejskie, świąteczny wystrój chaty chłopskiej i szlacheckiego dworku. Obejrzeliśmy wystawę ręcznie robionych szopek z Podlasia - była też szopka z Sokółki. Zobaczyliśmy pięknie nakryty stół wigilijny wraz z tradycyjnymi elementami, przystrojoną ręcznie robionymi ozdobami choinkę . Wysłuchaliśmy opowieści o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Na warsztatach uczniowie wykonali własną ozdobę choinkową. Odbyło się również spotkanie ze świętym Mikołajem.

W muzeum nasi uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji. Poznali historię wybranych eksponatów i ich właścicieli, m.in. tzw. nieśmiertelników.  Brali też udział w grze muzealnej - liczyły się spostrzegawczość i zaangażowanie. Wszyscy rozwiązywali łamigłówki, odszukując przedmioty służące żołnierzom. Na koniec mogli popisać się znajomością musztry.

Zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę, wróciliśmy do Sokółki.