• XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

• 7 grudnia odbył się XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Z radością informujemy, że uczeń klasy VIIIa Błażej Dobrzyński zajął w nim I miejsce, a uczennica klasy VIb Lidia Horczak - wyróżnienie. Błażej w mistrzowski sposób wyrecytował fragment "Pana Tadeusza" - spowiedź Jacka Soplicy, a Lidia utwór "Romantyczność". Uczniowie otrzymali w nagrodę ciekawe książki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Mikołajki w oddziale przedszkolnym

• Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek.

W dzień poprzedzający (05.12.) święto nasze przedszkolaki ubierały z dużym zaangażowaniem naszą choinkę. A w dniu Mikołajek (06.12.) zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola w czerwonych czapeczkach. Już od samego rana pod choinką dzieci znalazły prezenty, które w nocy zostawił Mikołaj. Niespodziewanie do sali zajrzał sam solenizant, aby zapytać dzieci czy podobały im się prezenty. Uśmiechnięte i radosne przedszkolaki z chęcią pozowały z nim do pamiątkowych zdjęć, a potem zabrały się do rozpakowywania prezentów.

Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! Dziękujemy za wszystkie wspaniałości i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

• Wystawa "Jesienne pejzaże"

• Chociaż za oknami króluje już zima i śnieg przysłonił ziemię, uczniowie naszej szkoły zapraszają do obejrzenia wystawy prac inspirowanych jesienią, pt. "Jesienne pejzaże".

Jak co roku w naszej szkole została zorganizowana wystawa plastyczna poświęcona jesieni. Prace, które zostały wykonane na zajęciach rewalidacyjnych prezentują różnorodne techniki, formy, bogactwo barw i faktur dostarczających wielozmysłowych wrażeń twórcom i odbiorcom. Zastosowane środki wyrazu sprawiają, że prace przyciągają wzrok i zachwycają pomysłami oraz kolorami.

Wystawa dostępna od pewnego czasu w budynku szkoły, zostaje zaprezentowana teraz Rodzicom i wszystkim odwiedzającym stronę internetową placówki, aby przywołać miłe wspomnienia ciepłych jesiennych dni. Życzymy miłego odbioru.

• Konkurs klas czwartych „Niepodległa”

• 29 listopada odbył się konkurs klas czwartych zatytułowany „Niepodległa”. Zamykał on listopadowe obchody 105 rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z informacjami niezbędnymi do udziału w konkursie. Przez cały listopad na szkolnym korytarzu umieszone były wiadomości o Niepodległej, ale inne niż dotychczas. Nie było tam powstań, wojny z bolszewikami i decyzji politycznych. W zamian „zagościły” tam ciekawostki o naszych „celebrytach” dwudziestoleci międzywojennego – aktorach, muzykach, naukowcach i ich wynalazkach. Konkurs rozpoczął się od obejrzenia krótkiej animacji, która była swojego rodzaju historią Polski w pigułce. Rozpoczęła się od chrztu, następni przeprowadziła nas przez sukcesy naszej husarii, czasy rozbiorów, dwóch wojen, solidarności, aż po czasy współczesne. W drugiej części chętni uczniowie mogli zmierzyć się z quizem Kahoot. Pytania dotyczyły właśnie wiadomości, które towarzyszyły nam przez cały listopad umieszczone na szkolnym korytarzu. Uczniom z najlepszymi wynikami p. dyrektor Maria Lilla Andrzejewska wręczyła książkowe nagrody.

• Andrzejki w klasie II d

• 30 listopada klasa 2d spędziła dzień andrzejkowo! Uczniowie przygotowali swoje ulubione przebrania i kostiumy, by razem świętować andrzejki. Tego dnia czekało na nich wiele wróżb i zabaw. Drugoklasiści mieli okazję przepowiedzieć sobie przyszłość, odkryć przyszły zawód, a nawet poznać imię swojej wielkiej miłości! Uczniowie rozwiązali też kilka zadań i łamigłówek andrzejkowych, które oprócz rozruszania umysłu dały też dużo frajdy.

• Wycieczka Va i Vb

• 23 listopada klasy Va i Vb uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku i Supraśla. Na początek uczniowie bawili się w Jumper Parku, a następnie odwiedzili Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, gdzie samodzielnie zrobili zakładki i wydrukowali jedną ze stron książki. Przekonaliśmy się, że druk wymagał niegdyś sporej siły mięśni. Na koniec zjedliśmy obiad w restauracji Duchowe Łąki, która ozdabia swoje potrawy kwiatami.