• Dzień Postaci z Bajek 2023

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.

W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy w poniedziałek 6 listopada. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie. Można było spotkać wiedźmy, wróżki, księżniczki, Czerwonego Kapturka, Superbohaterów i wiele innych postaci  z bajek i baśni. Uczniowie prezentowali swoje przebrania na forum klasy, otrzymując gromkie brawa oraz słodkie upominki. Nad całością imprezy czuwał Mały Samorząd Uczniowski.

Renata Tołłoczko

• Strefa relaksu

• Drodzy uczniowie klas IV-VIII!

Od poniedziałku 06.11 sala 35 jest także otwarta w czasie przerw. To strefa ciszy i relaksu, więc prosimy o nieprzeszkadzanie innym. To właśnie tu możecie poczytać książkę, położyć się i odpocząć. Szkoła czeka też na dostawę gier planszowych, które będą do Waszej dyspozycji.

Przy drzwiach wisi regulamin korzystania z sali. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nim przed wejściem.

• Wycieczka integracyjna klasy VI a

• Łapiąc ostatnie wrześniowe promienie słońca, klasa VI a wybrała się na wycieczkę integracyjną do parku linowego Jeroniki. To przepiękny teren z kilkoma trasami wśród drzew o różnym stopniu trudności. Poza tym nie brakuje też atrakcji bliżej ziemi - minigolf, dmuchańce, boisko do gry w siatkówkę oraz miejsce na wspólne ognisko. Przemili właściciele zachęcają do odwiedzin każdego, kto lubi odpoczynek w ruchu, gdy tylko pogoda na to pozwoli!

• Projekt "Latające dywany Eleonory Plutyńskiej"

• W przeciągu ostatniego miesiąca m.in. klasy szóste naszej szkoły wzięły udział w projekcie Sokólskiego Ośrodka Kultury "Latające dywany Eleonory Plutyńskiej".

Młodzi warsztatowicze poznali sylwetkę Eleonory Plutyńskiej i wagę jej działań dla tradycji lokalnej oraz własnoręcznie utkali dywaniki z różnych gałganków w myśl idei recyklingu. Finałem projektu będzie wspólne przekazanie dywaników do lokalnego schroniska.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie, który jest realizowany w ramach grantu pozyskanego od Fundacji BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo, IV edycja 2023”. To były niezwykle interesujące i angażujące warsztaty!

• Lekcja techniki

• Od października p. Regina Bajerska i p. Elżbieta Konieczko na lekcjach techniki pracują metodą projektu. Dzisiaj podejrzeliśmy prace na zajęciach, ale szczegóły jeszcze przed nami. Przygotowywany jest filmik, w którym będzie można zobaczyć naszych młodych „majsterkowiczów” wykonujących swoje projekty. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć :)

• Wycieczka do pobliskiej apteki

• 23.10.2023 r. uczniowie klasy III a pod opieką wychowawczyń p. Urszuli Szczebiot i p. Renaty Tołłoczko wybrali się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem spotkania było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można w niej kupić. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Dzieci miały okazję obejrzeć asortyment apteczny oraz własnoręcznie przygotować preparat leczniczy. Serdecznie dziękujemy przemiłym farmaceutkom apteki: “Nowa Farmacja” za pouczające i ciekawe spotkanie.