• Wycieczka integracyjna klas V: Kruszyniany, Supraśl

• W dniu 19.04 klasy V wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Geniuszach wybrali się na wycieczkę integracyjną do Kruszynian i Supraśla. W Kruszynianach uczniowie obejrzeli meczet, weszli do środka świątyni i odkryli ciekawostki Islamu. Odwiedzili także okoliczny cmentarz i usłyszeli wiele istotnych informacji o pochówku Tatarów. W Supraślu zwiedzili Monaster, Muzeum Ikon oraz Muzeum Drukarstwa. Tam na własne oczy zobaczyli klasztor od środka, podziwiali kilkaset ikon znajdujących się na ścianach muzeum oraz doświadczyli jak bardzo zmienił się druk. Dzieci wraz z opiekunami zjedli pyszny obiad w restauracji "Duchowe Łąki", którą serdecznie polecamy dla większych grup ze względu na świetną organizację i przepyszne smaki (jedliśmy danie główne, deser oraz jadalne kwiatki). Idealnie sprawdzi się też na prywatny obiad z rodziną.

• Wycieczka integracyjna klas V do Białegostoku

• W dniu 12.04 klasy V wybrały się na wycieczkę integracyjną do Białegostoku. Uczniowie swój dzień rozpoczęli w Planetarium Uniwersytetu w Białymstoku, następnie zjedli naleśniki w Naleśnikarni "Retrospekcja", a na sam koniec udali się do Epi-Centrum Nauki, gdzie nauka spotyka się z zabawą. To był wyjątkowy czas dla wszystkich uczestników!

• Projekt Młode Głowy

• "Projekt MŁODE GŁOWY obejmuje największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci i młodzieży. Jest to też kampania edukacyjna skierowana do młodych, do rodziców oraz nauczycieli.

Wyniki są przejmujące i wskazują na ogromne poczucie bezradności wśród dzieci. Stres je przerasta, ponad 80 procent z nich w sytuacji kłopotliwej nie znajduje rozwiązań. Czasem próba samobójcza wydaje się im jedynym sposobem, żeby przerwać cierpienie. Mówią: „Chciałbym / chciałabym zniknąć”. Dlatego tak ważna jest nasza uważność i uświadomienie im, że zawsze warto sięgać po pomoc. Czasem wystarczy drobny gest lub jeden mądry, wspierający dorosły obok."

Uczniowie naszej szkoły, których rodzice wyrazili zgodę na udział w projekcie, wzięli udział w badaniu. Razem utworzyli grupę ponad 180 tysięcy przebadanych młodych osób. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z tych badań, który jest dostępny na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce WARTO PRZECZYTAĆ - PROJEKT MŁODE GŁOWY.