• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Panie Burmistrzu, Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy szkoły, Drodzy Uczniowie!

Za nami gorące lato i wakacyjny odpoczynek. Przed nami 10 miesięcy nauki, pracy nad własnym rozwojem, nabywania nowych umiejętności. W tym czasie będziemy ze sobą współpracowali, pomagali sobie wzajemnie oraz poznawali się. Wierzę, że dzięki temu zrealizujemy cele , jakie sobie stawimy w nowym roku szkolnym.

Kochani Uczniowie! Pamiętajcie, że zdobywanie wiedzy jest niezwykle ważne i potrzebne. Wszechstronna wiedza daje człowiekowi poczucie pewności oraz niezależności. Dzięki niej podejmuje się właściwe decyzje, dba o własne bezpieczeństwo, nie ulega się manipulacji. Skorzystajcie jak najwięcej z szans i możliwości, jakie daje Wam szkoła. Uważnie słuchajcie tego, co przekazują na lekcjach nauczyciele, zadawajcie pytania, oczekujcie wsparci i pomocy. Jestem głęboko przekonana, że każdy z Was może odnieść sukces na miarę swoich możliwości. Życzę Wam tego z całego serca.

Drodzy Nauczyciele! Wasza praca jest niezwykle ważna i odpowiedzialna. To Wy uczestniczycie wraz z rodzicami uczniów w kształtowaniu ich osobowości, postaw, charakterów. To Wy przygotowujecie ich do kolejnego etapu edukacyjnego, tworzycie podstawy wiedzy, wspieracie w trudnych sytuacjach. Wasza mądrość i doświadczenie są gwarancją dobrej jakości pracy szkoły. U progu nowego roku szkolnego życzę Wam, by Wasze zaangażowanie w wychowywanie i kształcenie młodego pokolenia było należycie doceniane, byście odczuwali radość i satysfakcję z własnej pracy.

Drodzy Rodzice! Jesteście niezwykle ważni i potrzebni szkole. Mamy do osiągnięcia wspólny cel. Jest nim wychowanie dziecka na człowieka odpowiedzialnego za własne postępowanie, wrażliwego na potrzeby innych, świadomego otaczającej go rzeczywistości. Wspierajmy się nawzajem w tym dążeniu. Współpracujmy ze sobą, rozmawiajmy jak najwięcej. Dzięki temu będziemy umieli rozwiązywać problemy, które są nieodłącznym elementem naszego życia. Życzę Wam Drodzy Rodzice, by tych problemów było jak najmniej a jak najwięcej powodów do radości z sukcesów, jakie będzie odnosiło Wasze dziecko a nasz uczeń.

Szczególne słowa kieruję do dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Jest to niezwykle ważny dzień w życiu naszych najmłodszych uczniów. Zaczynacie swoją przygodę ze szkołą. Stoicie przed drzwiami do skarbnicy wiedzy. Wkrótce ze swoimi paniami otworzycie te drzwi i będziecie całymi garściami czerpali zgromadzone tam bogactwa.

Życzę Wam kochane dzieci, byście w naszej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie, mieli fajnych kolegów i koleżanki. Niech każdy dzień przyniesie powód do radości Wam i Waszym Rodzicom.

Wszystkim tu zgromadzonym życzę by nowy rok szkolny 2023/24 spełnił związane z im oczekiwania. Niech będzie dobry i normalny.