Olimpiada Wiedzy Matematycznej Archimedes.Plus

Olimpiada Wiedzy Matematycznej Archimedes.Plus - dla uczniów klas III-VI i gimnazjum odbyła się w naszej szkole 8 maja 2014 r. Maksymalnie każdy uczestnik mógł zdobyć 100 pkt. Uczestniczyło w niej 78 uczniów. Laureatami olimpiady zostali:

Laureaci I stopnia (96 pkt.)
Anna Jarosz kl. VI a
Krystian Kuklicz kl. VI b
Maciej Staranowicz V a

Laureaci II stopnia (92 pkt.)
Kamil Harasiuk kl. III b
Cyntia Zapadka kl. III b
Piotr Ryszkiewicz kl. III b Gim.

Laureaci III stopnia (88 pkt.)
Jakub Gieniusz kl. III a
Szymon Boboryko kl. III c
Julia Hajduczenia kl. III c
Tomasz Kułak kl. III c
Rafał Pyłko kl. IV a
Maja Garkowska kl. IV a

Laureaci IV stopnia (84 pkt.)
Emilia Klej kl. III c
Izabela Horosz kl. III c
Patrycja Piecilu kl. III a
Łukasz Harasiuk kl. V b
Wojciech Cwanek kl. VI b
Paweł Pigiel kl. Ib Gim.

Laureaci V stopnia (80 pkt.)
Mateusz Żukiewicz kl. III a
Anna Maria Dowgiert kl. IV c
Martyna Sadanowicz kl. V b
Krystian Puzanowski kl. VI a
Mateusz Paszko kl. VI b
Jakub Witulski kl. VI c
Magdalena Możejko kl. Ib Gim.

Mistrzowie Ortografii!

29 maja 2014 roku uczniowie klas IV – VI reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce. Dyktanda, które pisali, były bardzo trudne. Mimo to zwyciężyli!

Tytuł Mistrza Ortografii uzyskali:

1. Maja Garkowska – klasa IV a - II miejsce - (pani E. Krasnodębska)
  2. Sebastin Greś – klasa IV c – III miejsce - (pani K. Gryszko)
  3. Izabela Daszuta – klasa IV b – III miejsce - (p. K. Gryszko)
  4. Krystian Kuklicz – klasa VI b – III miejsce - (p. D. Domin)
  5. Mateusz Paszko – klasa VI b – III miejsce - (p. D. Domin)
  6. Julia Kruczkowska – klasa VI b – III miejsce - (p. D. Domin)

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

W lutym i marcu miały miejsce finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkołach podstawowych i gimnazjach organizowanych przez podlaskiego kuratora oświaty.
Zakończyły się one sukcesem dla nastepujących uczniów:

Szkoła Podstawowa:

przyroda

• Anna Katarzyna Paszko - klasa VI b

Gimnazjum:

biologia

• Aleksandra Giba - klasa III a
  • Grzegorz Borowski - klasa III b
  • Michał Pietrasz - klasa III a

język rosyjski

• Piotr Ryszkiewicz - klasa III b

• Piotr Ryszkiewicz - klasa III b

Fizyka

• Grzegorz Borowski - klasa III b

Michał Kułakowski odwiedził Parlament Europejski.

Michał Kułakowski, uczeń klasy III b naszego gimnazjum, zwycięzca I Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu i Smoleńsku" zorganizowanego przez Posła na Sejm Pana Jarosława Zielińskiego, w dniach 23-27 października 2013r. odwiedził Brukselę. Poznał historię miasta oraz jego najsłynniejsze zabytki. Zobaczył m.in. centralny punkt miasta Grand Palace z gotyckim ratuszem i zabytkowymi kamienicami oraz Domem Króla, czyli pałacem z XVI w., w którym obecnie znajduje się Muzeum Miejskie. Duże wrażenie wywarł na nim Łuk Triumfalny, Park Pięćdziesięciolecia, XII-wieczna katedra św. Michała i św. Guduli, słynąca z pięknych witraży, Pałac Królewski oraz Atomium- 103-metrowej wysokości model kryształu żelaza, zbudowany z okazji targów Expo w 1958r. Widział też znany na całym świecie symbol Brukseli, czyli figurkę Manneken Pis z 1619r.
Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie poznał zasady, na jakich funkcjonuje Unia Europejska oraz podległe jej instytucje. Spotkał się tam z Posłem do Parlamentu Europejskiego Panem Markiem Gróbarczykiem.
Podróż do Brukseli stała się również doskonałą okazją do poznania specjałów miejscowej kuchni oraz spróbowania słynnych belgijskich czekoladek.
Michał wrócił pełen wrażeń i nowych doświadczeń. O chwilach spędzonych w Brukseli, przypominać mu będą przywiezione pamiątki i zrobione zdjęcia.