• Klasy V - Klocki Lego

• W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła zakupiła min. zestawy klocków LEGO® Education BricQ Motion Prime i LEGO® Education SPIKE™ Prime.

Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W styczniu, uczniowie klas piątych poznali zestawy Klocków Lego Prime i SPIKE™. Każda z grup miała za zadanie, czytając instrukcję lub uruchamiając wyobraźnię, zbudować działające urządzenie lub pojazd. Lekcje przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, pomagali sobie. Okazuje się, że czytanie instrukcji lub samodzielna działalność jest wyzwaniem, nauką i świetną zabawą.

Klocki LEGO Education uczą rozwiązywania problemów, wytrwałości i samodzielnego myślenia. Zajęcia pozwalają uczniom w interaktywny sposób poznawać zagadnienia związane z metodą pracy projektowej STEAM.