• Okulary VR

• Aby zobaczyć Nowy York lub Dubaj, popływać z rekinami lub „dotknąć” pająka nie  koniecznie trzeba udać się w podróż lub odwiedzić ZOO!

Takie możliwości pojawią się na zajęciach w naszej szkole na stałe, ponieważ w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” szkoła zakupiła 12 szt. okularów VR (Virtual Reality). Wirtualna rzeczywistość (VR) oferuje wyjątkowe możliwości dla nauczycieli. Uczniowie mogą badać trójwymiarowe obiekty i środowisko, podróżować po świecie, poznawać historię. Uczestnicząc w działaniach, odkrywaniu świata, co w rzeczywistości nie jest możliwe ze względu na czas oraz koszty.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z obsłuą  urządzeń i ich możliwościami. Wszystkie  treści wyświetlane w okularach przekazywane były z komputera nauczyciela, dzięki czemu sprawował pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a uczniowie skoncentrowani byli na określonym zagadnieniu.

Zajęcia zachwyciły uczniów oraz nauczycieli i z niecierpliwością czekają już na kolejne. Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach.