• BECREO

• INFORMATYKA INACZEJ

Na lekcjach informatyki uczniowie ucząc się programowania wykorzystują zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” zestawy BECREO kit. Jest to stworzona w Polsce, interdyscyplinarna pomoc dydaktyczna dla nauczyciela i ucznia.

Zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami pozwala na naukę programowania i myślenia komutacyjnego. Umożliwia realizację projektów technicznych i konstruowanie realnie działających modeli z różnych dziedzin. Płytka BECREO zawiera kontroler programowalny z poziomu komputera, cyfrowe i analogowe wejścia/wyjścia. Stosując płytkę BECREO możemy łączyć wiedzę z fizyki z informatyką na konkretnych przykładach. Płytka pozwala kontrolować różne urządzenia, dzięki temu można przygotowywać praktyczne projekty i budować układy wykorzystując elementy programowania. Łączy się z innymi zestawami konstrukcyjnymi np. LEGO®. Umożliwia współpracę z drukarkami 3D.