• Nowe książki

• ___________________________________________________________________________________________

Fundacja Powszechnego Czytania nieodpłatnie dystrybuuje książki w języku ukraińskim. Nasza biblioteka włączyła się w ten projekt i dzięki temu pozyskaliśmy mnóstwo książek dla ukraińskich Czytelników, które są dostępne do wypożyczenia.

Dzięki wieloletniej współpracy z księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Tuliszków i rabatowi uzyskanemu ze sprzedaży egzemplarzy pokazowych (również z poprzedniego roku szkolnego) wymieniliśmy zaczytane i zniszczone lektury szkolne na nowe. Są to: "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera oraz "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego.

Poza tym pozyskaliśmy pojedyncze egzemplarze "Sposobu na Alcybiadesa" Edmunda Niziurskiego, "Karolci" Marii Kruger oraz "Przygód Odyseusza" Jana Parandowskiego.

Kupiliśmy 10 książek polsko-angielskich dla najmłodszych czytelników o 5 zawodach. Ich autor - Roman Pankiewicz jest fascynatem podróży, wędrówek i poznawania nowych ludzi. Ze względów zdrowotnych nie może promować swoich książek, ale mamy nadzieję, że bardzo się przydadzą naszym nauczycielom od języka angielskiego oraz przyciągną młodych Czytelników do biblioteki.

Kilkuletnia współpraca z księgarnią dystrybuującą książki Drugi Tom owocuje. Dzięki zachowanemu rabatowi ze sprzedaży woluminów w poprzednim roku szkolnym pozyskaliśmy 7 nowych książek:

Przepięknie wydane klasyki lektur szkolnych z wydawnictwa Wilga:

👉🏻 "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Hugha Loftinga

👉🏻 "Księga dżungli" Rudyarda Kiplinga

👉🏻 "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina

👉🏻 "Piotruś Pan i Wendy" Jamesa Matthewa Barrie

👉🏻 "Mały książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego

👉🏻 "Wyspa skarbów" Roberta Louisa Stevensona

oraz książka, która może szczególnie zainteresować organizatorów i uczestników Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej:

👉🏻 "II wojna światowa. Wiersze patriotyczne".

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców nasza biblioteka właśnie wzbogaciła się o przepięknie ilustrowane i mądre książki, które są napisane w duchu współczesnej psychologii.

Wydawnictwo Blog Ojciec (BookOjciec):

👉🏻 „Nie musisz być grzeczny czyli bajki przynoszące ulgę”

👉🏻 „Książka o dobrej agresji”

👉🏻 „Ważności. Wierszyki wzmacniające pewność siebie”

👉🏻 „Inka. Dziewczynka, która widziała piękno w różnicach”

👉🏻 Fiszki „Agresja rodzica” i „Agresja dziecka”

Polecane zarówno do samodzielnej lektury jak i do wspólnego czytania razem z dzieckiem.

Serdecznie zapraszamy do zatracenia się w tym pięknym, książkowym świecie! WARTO! 📖

Wydawnictwo Natuli - dzieci są ważne:

Seria Niegrzecznych Książeczek szczególnie polecana jest dla uczniów klas 0-3 i ich młodszego rodzeństwa. To książki, które zrywają ze stereotypami i rzucają zupełnie nowe światło na sprawy tj. dzielenie się zabawkami, przytulanie i całowanie na powitanie czy podział na zabawy typowe dla dziewcząt lub chłopców.

„Granice dzieci i dorosłych”, „Uwaga! Złość”, „Konflikty w rodzinie”, „Jak zrozumieć się w rodzinie” to pozycje, z którymi powinien zapoznać się każdy rodzic i pedagog. To książki do samodzielnego czytania dla dorosłych.