Nawigacja

 • Politechnika Białostocka - Sokólski Uniwersytet Dziecięcy.

  W dniu 24 listopada 2018 r. o godz. 12.00 na Politechnice Białostockiej odbędzie się
  uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w ramach inicjatywy ,,Podlaski
  Uniwersytet Dziecięcy’’. W tym dniu młodzi studenci otrzymają identyfikatory imienne,
  karty biblioteczne i indeksy. Gmina Sokółka zapewni bezpłatny dowóz studentów, którymi
  zaopiekują się nauczyciele z naszych szkół.
  Do udziału w Sokólskim Uniwersytecie Dziecięcym zakwalifikowano 100 uczniów z klas IV
  - VI ze wszystkich Szkół Podstawowych z Gminy Sokółka. Zostali oni podzieleni na 2 grupy
  A i B. Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu w sobotę w godzinach od 14.00 do 16.00.
  Harmonogram zjazdów obu grup został umieszczony poniżej.
  Grupa A:
  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce;
  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance;
  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych;
  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Geniuszach;
  - uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszach;
  - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce.
  Grupa B:
  - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce;
  - uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

  Link do harmonogramu grupy B:

  Harmonogram grupy B

 • Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa!

  Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa!

  Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

  W ramach akcji uczniowie klasy VII C i klasy VIII A naszej szkoły w dniach 26 października i 7 listopada 2018 r. mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazał uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej.

  Dzięki tym materiałom, uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim!

  Na koniec zajęć młodzież wzięła udział w konkursie wiedzy z nowo poznanych treści. Polegał on na uzupełnieniu tekstu z lukami na temat Funduszy Europejskich. W każdej klasie biorącej udział w projekcie wyłoniono zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymali bony upominkowe do zrealizowania w sieci sklepów EMPiK. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali magnetyczne zakładki do książek.

  Zajęcia przeprowadzone w ramach projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich V” poszerzyły wiedzę młodych ludzi na temat Funduszy Europejskich, a szczególnie Programu Polska Wschodnia. Dowiedzieli się, jakie są możliwości założenia własnej firmy czy realizacji indywidualnych planów i marzeń w przyszłości dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

   

  Zajęcia w ramach projektu prowadzone będą do 19 listopada 2018 r. Szacuje się, że weźmie w nich udział ponad 8 tys. uczniów. Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

  Elżbieta Suszczyńska

 • Politechnika Białostocka - Sokólski Uniwersytet Dziecięcy.

  Szanowni Rodzice!

  Od 10 do 16 października 2018 r. będzie prowadzona rekrutacja do projektu „ Politechnika Białostocka – Sokólski Uniwersytet Dziecięcy” dla uczniów klas IV-VI. Regulamin projektu został umieszczony na profilu Facebook szkoły oraz jest dostępny w sekretariacie szkoły.

  Proszę zgłaszać się po formularze rekrutacyjne do sekretariatu szkoły i do sekretariatu oddawać wypełnione formularze. Szkoła ma 25 miejsc. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Konkurs plastyczny: "Okładka książki obcojęzycznej".

  Konkurs plastyczny: "Okładka książki obcojęzycznej".

  REGULAMIN KONKURSU

  PT. „OKŁADKA KSIĄŻKI OBCOJĘZYCZNEJ

   

  I. ADRESAT

   

  Uczniowie I-III Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2

  Uczniowie IV –VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum w Sokółce.

   

  II. CELE

   

  · Poznawanie kultury Rosji i krajów anglojęzycznych.

  · Szerzenie zainteresowania nauką języka rosyjskiego.

  · Rozwijanie zainteresowań zdolności uczniów.

   

  III. PRZEDMIOT PREZENTACJI

   

  Warunkiem przystąpienia do konkursu  jest przygotowanie pracy plastycznej „OKŁADKA KSIĄŻKI OBCOJĘZYCZNEJ”.

   

  Formy pracy dowolna.

   

  Prace konkursowe zostaną ocenione wg. następujących kryteriów:

  - zgodność z tematem konkursu

  - wartość artystyczna

  - forma pracy (przejrzystość, język, walory estetyczne)

   

  IV. TERMINARZ i PRZEBIEG PREZENTACJI

   

  Prace należy dostarczyć do dnia 26.10.2018 (piątek)

  Termin prezentacji – 08.11.2018

  Prace proszę dostarczyć p. M. Drechsler, E. Buraczyk, J.Struczewska (prace proszę przynieść podpisane: imię i nazwisko, klasa)

   

  V. NAGRODY

   

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują ocenę celującą za aktywność z języka rosyjskiego i języka angielskiego. Zwycięzcy (3 pierwsze miejsca) otrzymają dwie oceny celujące za aktywność. Przewidziano też nagrody rzeczowe.

 • KONKURS PLASTYCZNY „TŁUMACZ - Żaba w gardle”

  KONKURS PLASTYCZNY „TŁUMACZ - Żaba w gardle”

  30 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się roli, jaką tłumacz odgrywa we współczesnym świecie.

  Każdy obcy język kryje w sobie wiele pułapek, w które łatwo wpaść i które stały się tematem licznych anegdot. Czy w każdym języku pogoda jest pod psem, kupuje się kota w worku albo grucha jak dwa gołąbki?

  Niedostateczna znajomość zwrotów frazeologicznych powoduje często nie tylko błędy w tłumaczeniach, lecz też nieporozumienia, dezorientację, a czasem wybuchy śmiechu.

  Może znacie związki frazeologiczne ze zwierzętami w języku, którego się uczycie, które Was szczególnie zaciekawiły, rozbawiły lub zaskoczyły? Spróbujcie je przedstawić plastycznie! To tegoroczne zadanie konkursowe z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Krakowie.

  Założenia organizacyjne:

   

  1. Udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i jest skierowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

   

  2. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonaną pracę.

   

  3. Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: nazwisko, imię, nazwa szkoły, klasa.

   

  4. Praca powinna być wykonana na papierze/kartonie o formacie A 3, technika jest dowolna: rysunek kredkami, ołówkiem, piórkiem, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze.

   

  5. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

  a) klasy 0- III

  b) klasy IV-VI

  c) klasy VII-VIII/III gimnazjum

   

  6. Konkurs organizowany jest przez Włoski Instytut Kultury, Instytut Francuski, Instytut Cervantesa w Krakowie, Goethe-Institut, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu finansowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

   

  7. Prace należy dostarczyć do 26.10.2018 r.  dla p. J. Struczewskiej, p.M. Dziewiątkowskiej, p. E.Buraczyk, p. M. Drechsler.

 • Jadłospis dekladowy od 01.10.2018 r. do 12.10.2018 r.

   

  Jadłospis dekladowy od 01.10.2018 r. do 12.10.2018 r. - Obrazek 1

   

  1.10.2018 r. poniedziałek – zupa: fasolowa, II danie: Makaron z serem w polewie śmietanowej, owoc , kompot z czarnej porzeczki

  2.10.2018 r. wtorek – zupa: krupnik, II danie: kotlet pożarski, ziemniaki, surówka : buraczki czerwone , kompot wiśniowy

  3.10.2018 r. środa – zupa: kalafiorowa , II danie: gulasz wołowy , kasza jęczmienna, surówka szwedzka, kompot z owoców mieszanych

  4.10.2018 r. czwartek – zupa: szczawiowa , II danie: mięso schabowe po francusku , ziemniaki, surówka z kapusty białej w sosie vinegret, kompot truskawkowy 

  5.10.2018 r. piątek – zupa: barszcz czerwony , II danie:  filet z ryby w panierce, puree ziemniaczane, kapusta kwaszona, herbata z cytryną

  8.10.2018 r. poniedziałek – zupa: barszcz ukraiński , II danie: naleśnik z serem w polewie śmietanowej, owoc, kompot z czerwonej porzeczki

  9.10.2018 r. wtorek – zupa: jarzynowa , II danie: kotlet schabowy, ziemniaki, ogórek zielony ze śmietaną, kompot wiśniowy

  10.10.2018 r. środa – zupa: rosół z makaronem, II danie: udziec z kurczaka, ryż biały , surówka marchew z jabłkiem i majonezem , kompot z owoców mieszanych

  11.10.2018 r. czwartek – zupa: ogórkowa , II danie: kotlet mielony, ziemniaki, buraczki czerwone, owoc , kompot truskawkowy

      12.10.2018 r. piątek – zupa: pomidorowa z makaronem , II danie: ryba pieczona, puree ziemniaczane, kapusta pekińska w sosie vinegret , herbata z cytryną

   

  Stawka za obiady za miesiąc Październik wynosi: 92,00 zł

  Stawka za jeden dzień wynosi: 4,00 zł

  Ilość dni obiadowych: 23

   

  Sporządziły:   Ewa Daszuta – kucharka

   Joanna Dzienis – pomoc kuchenna

   

   

 • Ogłoszenie

  W ramach realizacji projektu „Wspomaganie rozwoju psychoruchowego i emocjonalno-społecznego dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi, zamieszkujących Powiat Sokólski” dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce zaprasza rodziców i opiekunów dzieci z problemami nieśmiałości, nadruchliwości, relacji z rówieśnikami (uczniowie klas II, III i IV oraz VII i VIII), zamieszkujących Powiat Sokólski, do zgłaszania  swoich dzieci do udziału w warsztatach oraz do udziału w grupie wsparcia dla rodziców i opiekunów tychże dzieci. Warsztaty dla dzieci będą realizowane od października do grudnia 2018r, zaś zajęcia grupy wsparcia mają odbywać się w miesiącu październiku i listopadzie 2018r.Osoby zainteresowane udziałem w grupie wsparcia rodziców i opiekunów proszone są o zgłaszanie się do Poradni w celu złożenia deklaracji przystąpienia do działania, w
  terminie do dnia 28.09.2018r. Rodzice zgłaszający swoje dzieci do udziału w warsztatach proszeni są o zgłoszenie się do Poradni do końca września, w celu złożenia deklaracji przystąpienia do realizacji zadania.
  Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel.
  85 711 32 91 lub w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce ul. Polna 1.

 • Stanica harcerska w Kamiennej Nowej ma szansę na zdobycie funduszy na remont. Zapraszamy wszystkich chętnych do oddawania głosów pod podanym poniżej linkiem:

  Są tutaj dwie inicjatywy: nowa baza "Kamionek", oraz remont stołówki. Na każdą z nich można codziennie oddać swój głos.

  Jeżeli z jakichś powodów po przejściu do podanego linku nie wyświetlą się lokalne inicjatywy proszę korzystać z podanej na stronie wyszukiwarki. Należy tam wskazać województwo podlaskie, powiat sokólski.

  Swój głos możesz oddać tutaj.

 • Jadłospis dekadowy od 10.09.2018 r. do 28.09.2018 r.

  Jadłospis dekadowy od 10.09.2018 r. do 28.09.2018 r.
  1. 10.09.2018 r. poniedziałek – zupa: szczawiowa, II danie: gulasz wieprzowy z kaszą jęczmienną, surówka: szwedzka, kompot z czarnej porzeczki, owoc
  2. 11.09.2018 r. wtorek – zupa: jarzynowa, II danie: kotlet schabowy, ziemniaki, surówka: ogórek zielony ze śmietaną, kompot truskawkowy,
  3. 12.09.2018 r. środa – zupa: rosół z makaronem, II danie: udziec z kurczaka, ryż, surówka: rzodkiewka ze szczypiorem, kompot wiśniowy, owoc
  4. 13.09.2018 r. czwartek – zupa: barszcz czerwony, II danie: filet z ryby w panierce, puree ziemniaczane, surówka: sałata z żurawiną i ananasem w sosie majonezowo – jogurtowym, kompot wieloowocowy
  5. 14.09.2018 r. piątek – zupa: fasolowa, II danie: makaron z serem w polewie śmietanowej, owoc, kompot malinowy
  6. 17.09.2018 r. poniedziałek – zupa: ogórkowa, II danie: spaghetti z mięsem mielonym w sosie pomidorowym, owoc, kompot z czarnej porzeczki
  7. 18.09.2018 r. wtorek – zupa: krupnik, II danie: polędwiczki wieprzowe pieczone z kalafiorem, ziemniaki, surówka: kapusta biała z koprem i zielonym ogórkiem w sosie vinegret, kompot truskawkowy
  8. 19.09.2018 r. środa – zupa: pieczarkowa, II danie: sznycel z indyka, ryż brązowy, surówka: pomidor i czerwona cebula ze śmietaną, kompot wiśniowy
  9. 20.09.2018 r. czwartek – zupa: pomidorowa z makaronem, II danie: ryba pieczona, puree ziemniaczane, surówka: kapusta pekińska z papryka czerwoną, cebulą czerwoną i zielonym ogórkiem w sosie vinegret, owoc, kompot wieloowocowy
  10.  21.09.2018 r. piątek – zupa: barszcz ukraiński, II danie: naleśnik z serem w polewie śmietanowej, owoc, kompot z czarnej porzeczki
  11.  24.09.2018 r. poniedziałek – zupa: kapuśniak, II danie: klops w sosie pomidorowym, ziemniaki, ogórek korniszon, kompot z czerwonej porzeczki
  12.  25.09.2018 r. wtorek – zupa: krem z serków topionych, II danie: naleśnik z mięsem, surówka: szwedzka z ogórkiem kwaszonym, owoc, kompot truskawkowy
  13.  26.09.2018 r. środa – zupa: ryżowa, II danie: filet z kurczaka, ziemniaki, surówka: zielony ogórek ze śmietaną, kompot wiśniowy
  14.  27.09.2018 r. czwartek – zupa: grochowa, II danie: kopytka z serem w polewie z masła, soczek owocowy
  15.  28.09.2018 r. piątek – zupa: wiejska z makaronem, II danie: ryba smażona w pierzynce, puree ziemniaczane, surówka: sałata ze śmietaną, owoc, kompot wieloowocowy

  Stawka za obiady za miesiąc wrzesień wynosi: 60,00 zł

  Stawka za jeden dzień wynosi: 4,00 zł

   

  Sporządziły:   Ewa Daszuta – kucharka

   Joanna Dzienis – pomoc kuchenna

   Małgorzata Panasewicz - intendentka

 • Witaj szkoło !!!!

  Witaj szkoło !!!!
  03.09.2018

  Panie Burmistrzu, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,

   Szanowni Rodzice , Kochani Uczniowie!

           Rozpoczynamy nowy rok szkolny, który z wielu względów jest rokiem szczególnym. Przede wszystkim będziemy świętować Stulecie Odzyskania Niepodległości. Jest to wydarzenie niezwykle ważne i piękne. Będą mu w naszej szkole towarzyszyć różnego rodzaju uroczystości i przedsięwzięcia podkreślające, jak ważną w życiu każdego narodu jest wolność. Jako społeczność szkolna oddamy hołd wszystkim Polakom, którzy o tę wolność walczyli. Będziemy z naszymi uczniami rozmawiać o tym, że nie można wolność zaprzepaścić, sprzedać czy roztrwonić w zamian za zaszczyty, stanowiska, korzyści materialne. Wolność bowiem jest wartością nadrzędną. Należy o nią zabiegać, stać na jej straży i bronić, gdy będą chcieli ją nam odebrać.

           Rozpoczynający się rok szkolny jest również szczególny ze względu na to, że po długiej przerwie znowu są uczniowie klas VIII, ale za to po raz ostatni rozpoczynają go uczniowie gimnazjum. Zatem przed nami dwa egzaminy – ostatni egzamin gimnazjalny i pierwszy egzamin ósmoklasisty. Trwa kontynuacja reformy i przed szkołą stoi zadanie jej mądrego, spokojnego wdrażania. Wiem, że dzięki zaangażowaniu moich nauczycieli, wsparciu rodziców i pracy pracowników administracji i obsługi  sprostamy każdemu zadaniu.

           Drodzy Uczniowie! W nowym roku szkolnym życzę Wam nie tylko sukcesów, ale przede wszystkim byście rozwijali swoje umiejętności, pasje, wyrastali na ludzi świadomych własnej wartości i umiejących radzić

  w otaczającej was wcale niełatwej rzeczywistości.

           Szczególne słowa powitania kieruję do dzieci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych. Cieszę się, że jesteście wśród nas. Wasze Panie w dobry i mądry sposób wprowadzą was w krainę wiedzy. Życzę Wam, by ta przygoda ze szkołą, którą zaczynacie, obfitowała w wiele radości i przynosiła satysfakcję. Zapewniam Was i Waszych Rodziców, że będziemy Was w tym wspierać.

           Drodzy Nauczyciele! Czegóż mogę życzyć nam? Przede wszystkim wytrwałości, optymizmu, spokoju i dobrej współpracy. Jestem przekonana, że dzięki temu podołamy wszelkim zmianom, poradzimy sobie z wszelkimi trudnościami. Wiem, że jesteście bardzo odpowiedzialni i sumienni. To niezwykle ważne i potrzebne w naszej pracy zalety. Życzę, by naszej pracy  towarzyszył uśmiech naszych uczniów i życzliwość rodziców.

           Szanowni Rodzice! Jesteście najważniejszymi partnerami szkoły. Cieszę się na naszą współpracę w kolejnym roku szkolnym. Życzę Wam, byście mieli jak najwięcej powodów do radości i dumy z Waszych dzieci a jak najmniej powodów do zmartwień.

  Niech  rok szkolny 2018/19 będzie  mimo wszystko dobrym rokiem. List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Dyrektorow_i_Nauczycieli__2018.08.29.pdf

  List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_i_Opiekunow_Uczniow__2018.08.29.pdf

  list_na_rozpoczecie_roku_szkolnego.pdf

 • pomoc psychologiczno-pedagogiczna
  11.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 27.06.2017

  Moduł Dokumenty szkolne został zmodyfikowany

 • Grafika komputerowa Photoshop
  01.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Grafika komputerowa Photoshop.

 • Randka w ciemno
  24.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Randka w ciemno.

 • Spotkanie z harcerzami ZHP
  20.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z harcerzami ZHP.

 • Dzień Kobiet i Mężczyzn
  20.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet i Mężczyzn .

 • „Rodzina ...ach Rodzina.”
  20.03.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Rodzina ...ach Rodzina.”.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
  16-100 Sokółka
  ul Szkolna 2
 • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 252449