• Wycieczka do Białegostoku

• 14 lutego klasy czwarte udały się na wycieczkę do Białegostoku. Uczniowie zwiedzili białostockie zoo, spacerowali po ogrodach Pałacu Branickich, a także obejrzeli bardzo pouczające przedstawienie pt."Kaszalot" w Teatrze Lalek. To był bardzo miły walentynkowy dzień.

• Lapbooki

• Uczniowie klasy VI a i VI b na języku angielskim w ramach utrwalenia wiadomości z działów Nowoczesne technologie i Zdrowie wykonali lapbooki. W sposób kreatywny utrwalili poznane słownictwo z zakresu choroby i zapobieganie im oraz nowoczesne narzędzia informatyczne i technologiczne i zagadnienia gramatyczne, takie jak użycie czasu Present Perfect i stopniowanie przymiotników. Lapbooki zaprezentowali na kolejnej lekcji. Wszystkie prace wyróżniały się estetyką, pomysłowością i zaangażowaniem uczniów.

• Insta.Ling na lekcjach języka angielskiego w naszej szkole

• "Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu.

Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.

Tymczasem można zmniejszyć nie tylko wysiłek związany z nauką, ale również potrzeby na nią czas, uzyskując przy tym znacznie lepsze efekty. Systematyczna praca po ok. 5 minut dziennie przez tydzień przynosi długofalowo znacznie lepsze efekty niż dwugodzinna sesja zakuwania. Problemem słabych wyników w nauce nie jest zatem niedostateczny czas, który uczeń poświęca na naukę, lecz nieefektywne nim zarządzanie.

Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.

Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia poradzi sobie z nią każde dziecko. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych."

Źródło: https://instaling.pl/

• Stypendia Burmistrz Sokółki

• W dniu 16.02.23 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyło się wręczenie Stypendiów Burmistrz Sokółki za wybitne wyniki w nauce. Z naszej szkoły w uroczystości wzięło udział 41 uczniów. Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

• Turniej w piłkę siatkową

• W dniu 18.01.2023r i 19.01.2023r w naszej szkole odbył się szkolny turniej w piłkę siatkową dwójek chłopców i dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się 15 par dziewcząt i 9 par chłopców z klas V-VIII. Pary rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym". Zwycięzcami zostali:

Dziewczęta:

I miejsce 1. Oliwia Bochenko 2. Nikola Bohdan

II miejsce 1. Julia Bałdowska 2. Julia Baranowska

III miejsce 1. Nikola Makuś 2. Andzelika Piskurewicz

Chłopcy:

I miejsce 1. Szymon Czajkowski 2. Dawid Krawiel

II miejsce 1. Patryk Misiewicz 2. Alex Kuklicz

III miejsce 1. Jan Makarewicz 2. Ignacy Waleszczyk

• Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich

• 21 stycznia 2023 roku w Białymstoku odbył się Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich zorganizowany przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku oraz Prawosławną Diecezję Białostocko- Gdańską. Naszą szkolę reprezentowało 3 uczniów: Lila Ławreszuk z oddziału przedszkolnego, Gabriel Ławreszuk z klasy 3a oraz Nika Jaroszuk z klasy 8c. Uczniowie zaprezentowali kolędy wschodniosłowiańskie w formie solowej jak też przy wykorzystaniu aranżacji instrumentalnej. Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu!

Fot: Aleksander Wasyluk