• Andrzejki w zerówce

          • Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebrały się więc pięknie przebrane by wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć.

            „Wróżki” pod postacią Anny Andrzejewskiej, Joanny Piskurewicz i Bożeny Szejdy wraz ze swoimi podopiecznymi zabrały dzieci do świata magii i czarów. Losując karteczki z magicznego pudełka dowiedziały się co je czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Podczas wróżb poznały również imię swojej przyszłej sympatii.

            Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

          • Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Nic tak nie cieszy jak możliwość natychmiastowego podania wyniku działania. Tę przyjemność zapewnia nam Tabliczka Mnożenia. Pierwsi wykorzystywali ją Babilończycy w Mezopotamii już 4 tysiące lat temu i do dziś cieszy się powodzeniem.

            17 listopada z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasy : 7a,c, 6a,b,c 5a,b,c i 4ab wykonały okolicznościowe plakaty, które ozdobiły drzwi odpowiednich sal. Uczniowie tych klas otrzymali słodkie upominki.

            Wśród uczniów klas IV - VIII odbył się konkurs plastyczny. Uczestnicy wykonali prace związane tematycznie z tabliczka mnożenia. Prace wyeksponowano na korytarzu I piętra w starym budynku. W konkursie uczestniczyło 60 prac. Nagrodzone plakaty wykonały:

            - Andrukiewicz Maria kl. IVc

            - Sadkowska Katarzyna kl. VIIIb

            - Sadkowska Magdalena kl. VIb

            - Kulak Monika kl.VIIb

            - Sokołowska Alicja kl.VIc.

            Wyróżniono prace:

            - Wysockiego Artura kl. VIa

            - Czajkowskiego Eryka kl.Vc

            - Dziewiątkowskiego Ignacego kl. Vc

            - Wieliczko Anastazji kl.VIIIb

            - Borowskiej Klaudii kl.VIb

            - Zajkowskiej Antoniny kl.VIIb.

            Gratulujemy. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali oceny celujące a pozostali uczestnicy oceny bardzo dobre z matematyki.

            W piątek 17.11.2023 uczniowie rozwiązywali na lekcjach łamigłówki mogąc się wykazać znajomością tabliczki mnożenia i szybkością obliczeń. Nauczyciele matematyki nagradzali ich aktywność.

            Za rok znów świętujemy. Na co dzień korzystajmy z Tabliczki Mnożenia i liczmy z radością i satysfakcją!

            Zespół Nauczycieli Matematyki

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych trosk , smutków i radości. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby uczcić swojego wiernego “przyjaciela”, 27 listopada uczniowie klas I-III obchodzili  w naszej szkole  Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “ czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

          • Warsztaty mikroskopowe

          • Dnia 21 listopada 2023 r. uczniowie klasy VII b brali udział w warsztatach mikroskopowych w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku. 

            Dowiedzieli się czym jest mikroskop, jak działa. Poznali tajemnice tego niesamowitego narzędzia. Mieli okazję spojrzeć  w zupełnie nowy, niezwykły sposób na liście, owady, włosy, piasek, kryształy widząc je pod bardzo dużym powiększeniem. Oglądali pod mikroskopem preparaty zawierające różne tkanki  np. ludzkiej skóry czy mózgu. Samodzielne przygotowali swoje własne preparaty do badania.

          • Wizyta w Urzędzie Miasta

          • Dziś, na zaproszenie Burmistrza Sokółki, dzieci z oddziału przedszkolnego miał przyjemność gościć w sokólskim magistracie. Dzięki uprzejmości pracowników Urzędu Miasta, podopieczni pani Barbary Matyszczyk i Pani Anny Makarewicz, zwiedziły poszczególne wydziały, gdzie mogły się dowiedzieć, na czym polega odpowiedzialna praca urzędnika. Przedszkolaki na wcześniej przygotowanych kartkach, mogły też otrzymać atrybut każdego urzędowego pisma, jaki jest pieczęć. Na zakończenie najmłodsi naszej szkoły odwiedzili gabinet Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej, gdzie mogły zadawać pytania na temat zarządzania miastem. Po wykonaniu pamiątkowych fotografii, dzieci wręczyły Pani Burmistrz piękną laurkę w ramach podziękowań za zaproszenie.