• Ziemia woła o pomoc

• 25 kwietnia 2024 r. w ramach szkolnych obchodów Dnia Ziemi odbyły się zajęcia otwarte “Ziemia woła o pomoc”. Wzięli w nich udział nauczyciele, rodzice, uczniowie klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Swoje zdolności artystyczne zaprezentowali uczniowie klasy III a, wystawiając przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: “ Królewna Śmieszka i Eko-ludki”.W dalszej części zajęć odbyły się quizy oraz zadania sprawdzające i rozwijające wiedzę o ochronie przyrody. Zajęcia zorganizowały panie Renata Tołłoczko i Edyta Żmurda.

• Wycieczka do Łodzi

• W dniu 25.04.2024r. klasy IVa, IVb i Vc wybrały się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę do miasta Łódź. Wizytę rozpoczęliśmy w ZOO- Oriemtarium które jest najnowocześniejszym w Europie pawilonem poświęconym faunie i florze Azji Południowo - Wschodniej. Następnie udaliśmy się na obiad do baru mlecznego "Łodziak" . Zwiedzanie kontynuowaliśmy spacerując po ulicy Piotrkowskiej. W większości miast centralnym punktem jest rynek - w Łodzi jest to ulica, łącząca aż 4 kilometry. Okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace i orginalne pomniki. Idąc ulicą Piotrkowską zobaczyliśmy Ławeczkę Tuwima, Kufer Reymonta, Fotel Jaracza, Pomnik Lampiarza oraz Aleje Gwiazd znajdującą się na szlaku filmowym. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć postoju w McDonald's. Wszyscy wracali zmęczeni ale szczęśliwi.

• Wizyta klasy VI b w Sokólskim Schronisku dla Zwierząt

• W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole podjęto szereg różnych działań. Oto kolejne z nich. Wizyta klasy VI b w Sokólskim Schronisku dla Zwierząt. Pogoda dopisała – ciepło, słonecznie, wiec i humory na spacerach dopisały tak uczniom jaki i pieskom :)

• Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

• 🏆🏆🏆🎉🎉🎉🥇🥇🥇

23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2023/24.

Summer Sky Krawczyk, uczennica klasy VII c odebrała zaświadczenie o zdobytym tytule Laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.👏

Wręczenia dyplomu dokonała Podlaska Kurator Oświaty pani Agnieszka Krokos - Janczyło.

Summer znalazła się w gronie 148 uczniów z Województwa Podlaskiego i 4 z miasta i gminy Sokółka, którzy uzyskali ten zaszczytny tytuł. Tym samym jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego i ma otwartą drogę do wybranej szkoły średniej.

Summer była przygotowywana przez swoja nauczycielkę języka angielskiego panią Dorotę Horczak.

Gratulujemy serdecznie naszej uczennicy! Jesteśmy z Ciebie dumni!👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

• Masa solna

• Masa solna - prosta rzecz, a cieszy! Przekonali się o tym ostatnio uczniowie klasy 2 d, stojący przed wyzwaniem ulepienia Syrenki Warszawskiej z masy solnej. Oprócz świetnej zabawy sensorycznej, klasa miała okazję pogłębić wiedzę na temat symboli naszej stolicy. Każdy wspiął się na wyżyny swoich rzeźbiarskich zdolności, by jak najlepiej przedstawić postać omawianej na lekcji Warszawskiej Syrenki.

• Kiermasz słodkości

• Przedstawiamy Wam Norkę. Jest ona podopieczną Sokólskiego Schroniska dla Zwierząt. Historia Norki, tak jak i większości zwierząt które zanim trafią do schroniska, jest smutna – porzucone, zaniedbane.  Ale są takie osoby jak Wy kochani uczniowie i drodzy rodzice, którzy angażujcie się w pomocy organizowaną przez nasze Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd. To dzięki Wam z ostatniego kiermaszu słodkości zebraliśmy kwotę 3060 zł. Została ona przeznaczona na skomplikowaną operację łapy właśnie wyżej przedstawionej Norki. Całkowity koszt zabiegu to 5000 zł. Dzięki Wam większa cześć tej sumy została opłacona z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży słodkich wypieków.

A Norka, jak widzicie na zdjęciach, dochodzi do siebie po operacji. Mamy nadzieję, że znajdzie kochający dom.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz kiermasz.

Szkolne Koło Wolontariatu i Mały Samorząd klas I-III