• Projekt Młode Głowy

• "Projekt MŁODE GŁOWY obejmuje największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci i młodzieży. Jest to też kampania edukacyjna skierowana do młodych, do rodziców oraz nauczycieli.

Wyniki są przejmujące i wskazują na ogromne poczucie bezradności wśród dzieci. Stres je przerasta, ponad 80 procent z nich w sytuacji kłopotliwej nie znajduje rozwiązań. Czasem próba samobójcza wydaje się im jedynym sposobem, żeby przerwać cierpienie. Mówią: „Chciałbym / chciałabym zniknąć”. Dlatego tak ważna jest nasza uważność i uświadomienie im, że zawsze warto sięgać po pomoc. Czasem wystarczy drobny gest lub jeden mądry, wspierający dorosły obok."

Uczniowie naszej szkoły, których rodzice wyrazili zgodę na udział w projekcie, wzięli udział w badaniu. Razem utworzyli grupę ponad 180 tysięcy przebadanych młodych osób. Zachęcamy do zapoznania się z raportem z tych badań.

RAPORT_MLODE_GLOWY.pdf

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym. Martyna Wojciechowska i TiK  Tok w trosce o młodzież