Konkursy, turnieje i olimpiady

XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

Uczeń klasy Vb – Krystian Kuklicz zajął I miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza.
Do występu przygotowała go pani Dorota Domin.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Moja mała ojczyzna"

Konkurs odbył się dnia 22.11.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce. Adresowany był do uczniów klas IV i V szkoły podstawowej.
Konkurs rozpoczął się od zapoznania uczniów z regulaminem jego przebiegu, a następnie uczniowie przeszli do pisania testu. Po zakończeniu pisania testu, prace oceniała Komisja powołana przez organizatorów konkursu. W skład Komisji Konkursu Gminnego wchodzili organizatorzy oraz wybrani opiekunowie uczniów przybyłych na konkurs.

Nasz szkołę reprezentowali:

• Alicja Daszuta – klasa V a – I miejsce
  • Krystian Kuklicz – klasa V b – II miejsce
  • Anna Jarosz – Klasa V a – III miejsce

Język ojczysty - najpiękniejszą mowa

7 czerwca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pisemnego Języka Rosyjskiego „Język ojczysty - najpiękniejszą mową”. Konkurs był poświęcony jubileuszom 1150-lecia słowiańskiego piśmiennictwa oraz 400-leciu dynastii Romanowych.
Impreza była objęta honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku Jerzego Kiszkiela, Wojewody Podlaskiego Macieja Żywno oraz Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Nasi gimnazjaliści osiągnęli wielki sukces oto miejsca naszych uczniów;

II miejsce -Aleksandra Giba (klasa IIa),
III miejsce - Kornelia Jackiewicz (klasa Ia),
V miejsce - Łukasz Staranowicz (klasa Ia).

Uczniowie dostali dyplomy, a także nagrody rzeczowe i pieniężne.

Gratulujemy!

Szkolny Konkurs Pięknego Pisania uczniów klas I "Mistrz Kaligrafii".

13 czerwca 2013 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania uczniów klas I. Udział wzięło 11 uczniów.
Celem konkursu było:

• propagowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania;
  • wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji;
  • wyrabianie poczucia odpowiedzialności za sukcesy i porażki.

Każdy z członków komisji, przy ocenie prac uczniów brał pod uwagę następujące kryteria oceny:

• zgodność kształtu liter z ogólnie obowiązującymi zasadami pisowni;
  • prawidłowe połączenia liter;
  • poprawność ortograficzną;
  • estetykę wykonania;
  • brak ozdobników, poprawek i skreśleń.

"Mistrzem Kaligrafii" została uczennica kl. I a - Gabriela Malczyk

WYRÓŻNIENIA:
Justyna Łopatecka - kl. I a
Izabela Romaniuk - kl.I b
Daniel Mrozowicz - kl.I b
Wiktoria Paszko - kl. I b

Gratulujemy!

Wszyscy uczniowie zostali przyjęci do Klubu Kaligrafa i otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki od wydawnictwa WSIP sponsora konkursu.

Organizatorami konkursu byli : Ewa Rećko, Alicja Subieta
Komisja Konkursowa: E. Rećko, A. Subieta, J. Horsztyńska- Szerejko

II Międzyszkolny konkurs pięknego pisania "MISTRZ KALIGRAFII"

Przestrzegaj zasad dobrego kaligrafa- nie śpiesz się, nie zniechęcaj się, odnajdź pasję w pisaniu.
Pod takim hasłem w dniu 16 marca 2013 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Pisania "Mistrz Kaligrafii". Do konkursu przystąpiło 18 uczniów klas II z 8 szkół podstawowych z gminy Sokółka. Celem konkursu było: propagowanie wśród uczniów sztuki pięknego pisania.
Mistrzem Kaligrafii w roku 2013 została - Patrycja Gabriela Pieciul - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

Wyróżnienia otrzymali:

• Czeremcha Weronika - Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce;
  • Ochryniuk Jowita - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce;
  • Mozolewska Kamila - Szkoła Podstawowa w Boguszach;
  • Zajczyk Julia - Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych;
  • Roszkowska Dominika - Szkoła Podstawowa w Rozedrance;
  • Sadowska Julia - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce;
  • Kacynel Hanna - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce.

Organizatorki konkursu p. Ewa Rećko i p. Alicja Subieta zadbały o miłą atmosferę i słodki poczęstunek. Zespół Miraż, kierowany przez p. Joannę Piskurewicz umilał czas oczekiwania na wyniki przedstawieniem "Misja Kropelki".
Pracujące w komisji konkursowej panie: Ewa Dziewiątkowska, Dorota Surmacz, Ewa Borowska i Teresa Werner miały trudne zadanie, gdyż dzieci napisały najpiękniej jak umiały, według zasad pisowni.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie dołączyły do "Klubu Kaligrafa" i otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy!

Dnia 15 kwietnia 2013r. Odbył się KONKURS RECYTATORSKI "BAJE, BAJKI, BAJECZKI". Brało w nim udział 27 uczniów szkoły podstawowej. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: I - III i klasy IV - VI. Laureatami zostali:

Klasy I =III

• Oliwia Puszko I a - miejsce I
  • Gabriela Malczyk I a - miejsce II
  • Maja Garkowska III a - miejsce III
  • Patryk Horczak II a - miejsce III

Klasy IV - VI

• Magdalena Kowalewska IV b - miejsce I
  • Mateusz Paszko V b - miejsce II
  • Krystian Kuklicz V b - miejsce III

W pracach komisji uczestniczyły panie Dorota Domin, Ewa Rećko, Dorota Surmacz. Konkurs zorganizowały panie Terasa Badura i Urszula Szczebiot.
Zwycięzcy konkursu Oliwia Puszko i Magdalena Kowalewska będą reprezentowały szkołę w eliminacjach miejskich.