Osiągnięcia sportowe

ZAWODY PŁYWACKIE

W dniu 14.02.2015r. nasi szkolni pływacy wzięli udział w zawodach pływackich w Augustowie, zorganizowanych przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Jednocześnie uczniowie zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich, które odbędą się w marcu b.r.
W zawodach rywalizowali uczniowie z dziewięciu szkół grupy północnej województwa podlaskiego: Suwałk, Augustowa, Sejn i Sokółki.
Do zawodów zostali zgłoszeni następujący uczniowie szkoły:

Dziewczęta

1. Gabriela Czarnowicz – 2002
2. Julia Sołoniewicz – 2003
3. Maja Garkowska – 2003
4. Zuzanna Rogowicz – 2004
5. Julia Druć – 2004
6. Julia Oleńska – 2004
7. Aleksandra Rogowicz – 2000

Chłopcy

1. Kacper Gudalewski – 2002
2. Adam Akimowicz – 2002
3. Eryk Michałowski – 2003
4. Szymon Karpowicz – 2003
5. Jan Kułakowski – 2003
6. Daniel Mrozowicz – 2005
7. Szymon Aniśko – 2003
8. Mateusz Druć – 1999
9. Augustyn Jackiewicz – 2003

Zawody zostały otwarte występem sztafet dziewcząt i chłopców (6 x 25 m stylem dowolnym). Drużyna dziewcząt, w składzie: Gabriela Czarnowicz, Julia Sołoniewicz, Maja Garkowska, Zuzanna Rogowicz, Julia Druć, Julia Oleńska - zajęła II miejsce. Na II miejscu uplasowała się również drużyna chłopców, w składzie: Kacper Gudalewski, Adam Akimowicz, Eryk Michałowski, Szymon Karpowicz, Jan Kułakowski, Daniel Mrozowicz.
W dalszej części zawodów zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansie 50 m stylem: klasycznym, grzbietowym, motylkowym oraz dowolnym. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły doskonale się spisali w swoich występach.

Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy stanęli na podium:

Gabriela Czarnowicz – I miejsce (50 m stylem grzbietowym),
Aleksandra Rogowicz – I miejsce (50 m stylem motylkowym),
Eryk Michałowski - I miejsce (50 m stylem motylkowym),
Kacper Gudalewski – I miejsce (50 m stylem klasycznym),
Zuzanna Rogowicz – III miejsce (50 m stylem dowolnym).

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finałach wojewódzkich.

ELIMINACJE DO FINAŁU GIMNAZJADY STRZELECKIEJ

11 lutego 2015 r. w Suwałkach odbyły się eliminacje do finału Gimnazjady Strzeleckiej. Drużyna strzelecka naszej szkoły w składzie:

Dziewczęta:

Gabriela Wierzbicka
Gabriela Nieścierowicz
Alicja Daszuta

Chłopcy:

Dawid Karpowicz
Michał Krychniak
Piotr Grusza

wywalczyła sobie awans do finału wojewódzkiego IX Podlaskiej Gimnazjady Strzeleckiej. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne - zajęły drużynowo I miejsce w grupie północnej, chłopcy zaś II.

Nasi uczniowie spisali się również bardzo dobrze w rywalizacji indywidualnej zdobywając 3 medale.

I miejsce - Alicja Daszuta
II miejsce - Gabriela Wierzbicka