• #czytelniczypiątekwdwójce

•

W każdy piątek nauki szkolnej na facebooku szkoły zamieszczamy filmik promujący wybraną książkę i zachęcający do odwiedzenia naszej biblioteki.

Filmiki prezentujemy również poniżej. Otworzą się po kliknięciu w link.

Akcja dobiegła końca. Dziękuję za wspólną pracę i miłe słowa.

Zapraszamy do współpracy w kolejnym roku szkolnym. :)

___________________________________________________________________________________________

19.05.2023

W tym tygodniu nasza nowa psycholog szkolna 👉 Kinga Garkowska poleca „Alfabet empatii”.

Alfabet_empatii.avi

Słowa mają wielką moc. Potrafią też ranić.

Pomyśl, zanim coś powiesz. Szanuj dorosłych, bo właśnie od nich się uczysz.

„Chyba jestem nieśmiały” – kierunek: biblioteka. Zapraszamy.

Gratulacje dla uczennicy klasy Id za odwagę i chęć wystąpienia w filmiku!

Chyba_jestem_niesmialy.mp4

28.04.2023

Myśl pozytywnie, uśmiechaj się i doceniaj pracę innych. Moc optymizmu przekazują dziewczyny z 5b - Klaudia i Lidia. Na bibliotecznej półce czeka na Was  "Ciocia Jadzia. Tęcza".

21.04.2023

W tym roku mija 80 lat od wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasza szkoła od 3 lat dzięki inicjatywie nauczycielek historii bierze udział w ogólnopolskiej Akcji Żonkile. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami powstania udostępnionymi przy sali nr 33 oraz do wypożyczenia książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

Mirabelka.mp4

14.04.2023

Kwiecień upływa nam wokół świadomości autyzmu. Według Kathy Hoopman koty mają z nim wiele wspólnego. Książka „Wszystkie koty są w spektrum autyzmu” pozwala spojrzeć na ten temat od zupełnie innej strony.

Wszystkie_koty_sa_w_spektrum_autyzmu.mp4

31.03.2023

Prawie 20 lat temu nasze dorosłe już uczennice stworzyły niepowtarzalną książkę. Ich bujna wyobraźnia zaowocowała pięknymi opowieściami, które zostały zebrane w tomiku „Baśnie młodych humanistek”.

Kto powiedział, że książek nie można słuchać? Poznaj historię niegroźnego smoka, którą wymyśliła absolwentka naszej szkoły – Paulina Iłenda, będąc w piątej klasie.

Podcast_-_bajka_-_Niegrozny_smok.mp4

24.03.2023

Postanowiliśmy poszukać talentów aktorskich w naszej szkole wykorzystując bardzo znaną serię książek

dla młodzieży: „Rodzina Monet”. 👍

Filmik powstał dzięki współpracy z uczennicami z klasy 4a oraz z ich wychowawczynią – panią Dorotą Horczak. Swój udział mieli również uczniowie z klasy 5c. 🗣️

Rodzina_Monet.mp4

Na naszych nowych pufach usadowiły się uczennice klasy IIIc.

Ich codzienne wizyty w bibliotece zaowocowały bardzo ciekawą polecajką.

👀 Seria książek o Emi czeka na kolejnych czytelników.

Emi.mp4

Biblioteka zaczyna mieć swoich przyjaciół. 🧡 💛 💚

Są to uczniowie, którzy regularnie ją odwiedzają i chętnie pomagają w porządkowaniu książek. 📖📚

3 dziewczyny z klasy IVb czytają fragment bajki zasypianki, którą serdecznie polecamy!

Bajki_zasypianki.mp4

3.03.2023

Polecamy książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Nasza biblioteka również miała pewną tajemnicę...

Biuro_detektywistyczne_Lassego_i_Mai.mp4

24.02.2023

Na pewno pamiętają Państwo serię książeczek „Poczytaj mi mamo”.

Opowiedzcie o nich swoim dzieciom i uczniom. Razem twórzmy historię i budujmy wspomnienia.

Poczytaj_mi_mamo.mp4

17.02.2023

Klasa I d razem z wychowawczynią - panią Mileną Daszutą stworzyła lapbooka do lektury "Kapelusz Pani Wrony".

Lapbook to ciekawa alternatywa dla młodszych, ale też starszych uczniów. Pozwala na kreatywne omówienie lektury lub podsumowanie wiedzy o książce.

Kapelusz_Pani_Wrony.mp4

10.02.2023

Patryk - reprezentant Samorządu Uczniowskiego - tym filmikiem pokazał, że lektury szkolne nie muszą być nudne. Jego interpretacja "Kamieni na szaniec" jest naprawdę warta obejrzenia!

Kamienie_na_szaniec_-_lektura.mp4

20.01.2023

Pani Paulina Szomko nagrała filmik, w którym zachęca Rodziców i Nauczycieli do sięgnięcia po książkę "Granice dzieci i dorosłych" Jarka Żylińskiego.

13.01.2023

Zapewne każdy zna Muminki, ale nie każdy zapoznał się z pięknym wydaniem - wersją kolekcjonerską, którą udostępniamy naszym czytelnikom. Naprawdę warto!

Muminki.avi

16.12.2022

Pierwsze zestawienie książek w formie filmiku. Polecamy 6 tytułów o tematyce świąt Bożego Narodzenia, które są dostępne w naszej bibliotece.

6_ksiazek_swiatecznych.avi

9.12.2022

Nika z 8c zachęca do poznania świata fantastyki. "Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu" stanowi pierwszą część cyklu o Willu, który dzięki ciężkiej pracy i sile charakteru zaczął spełniać swoje marzenia.

Zwiadowcy._Ruiny_Gorlanu.avi

2.12.2022

Oliwia i Emilki z 8c polecają książkę "Był sobie pies". Filmik wywołał mnóstwo pozytywnych wypowiedzi właśnie na temat psów.

Byl_sobie_pies.avi

25.11.2022

Uczennica klasy 6c - Małgosia - poleca mroczną książkę "Szklane dzieci". Nie straszy, ale trzyma w napięciu aż do samego końca!

Szklane_dzieci.avi

18.11.2022

"Przygody Kiwaczka" zaprezentowane przez uczniów z klasy 3b zachęciły Rodziców i Nauczycieli do określenia definicji słowa życzliwość w facebookowych komentarzach.

Przygody_Kiwaczka.avi

4.11.2022

Kolejna książka - "Inka - dziewczynka, która widziała piękno w różnicach" zachwyciła uczniów z klasy 3c. Stanowiła podstawę do poruszenia tematu tolerancji wśród osób udzielających się w komentarzach na facebooku szkoły.

Inka_dziewczynka__ktora_widziala_piekno_w_roznicach.avi

28.10.2022

Wypromowaliśmy książkę kupioną z zasobów Rady Rodziców - "Smok" z wyd. Natuli. Jest to świetna lektura dla najmłodszych uczniów.

Smok.avi

21.10.2022

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców zakupiliśmy kilka ciekawych książek. Jedną z nich jest "Rosół" z wyd. Natuli.

Lektura tej książeczki zapoczątkowała akcję #czytelniczypiątekwdwójce.