• Informacja o realizacji programu

Informacja o realizacji programu „Laboratoria Przyszłości” w Szkole Podstawowej

z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce

Szkoła przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości” w grudniu 2021 r.

W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie w wysokości  150900,00 zł. Na kwotę 145420,03 zł zostało zakupione wyposażenie podstawowe oraz wyposażenie dodatkowe. Pozostała kwota 5478,97 zostanie wykorzystana w najbliższym czasie na zakup wyposażenia do nauki techniki.

Ze względu na realizację programu pod koniec roku 2021r. przez wszystkie szkoły, które przystąpiły do programu, dostarczanie zakupionego wyposażenia odbywa się etapami

i jest przewidziane do końca marca 2022 r.

W ramach wyposażenie podstawowego zostało zakupione m.in.: drukarka 3D, zestawy edukacyjne, aparat fotograficzny, kamera przenośnia cyfrowa, mikroport z akcesoriami.

W ramach wyposażenia dodatkowego uczniowie na lekcjach będą wykorzystywali m.in.: klocki do samodzielnej konstrukcji, wirtualne laboratorium przedmiotowe, ramy tkackie, pracownie robotyki, zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin, interaktywny system nauki programowania.

Pierwsze zakupy już zostały dostarczone. Są nimi zestawy klocków do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami.

M. Andrzejewska