Współpraca czytelnicza

Zorganizowano wyjścia do Oddziału Dziecięcego Biblioteki Publicznej w Sokółce między innymi dla uczniów klas II szkoły podstawowej. Mieli oni okazję poznać księgozbiór biblioteki i przy okazji dowiedzieli się interesujących rzeczy na temat książek od pań bibliotekarek.

Biblioteka szkolna podjęła współpracę z sokólską Księgarnią "A kuku". Zostaliśmy włączeni do projektu mającego na celu głównie promowanie czytelnictwa wśród uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Informacje szczegółowe będą zamieszczane na bieżąco.

W czasie ferii zimowych zorganizowano zajęcia w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Panie bibliotekarki Jadwiga Słoma oraz Marta Wojewódzka-Szoda przygotowały cykl zajęć dla wszystkich czytelników i zaprosiły nas do współpracy.

Furorę zrobił Dzień Rogalika, podczas którego projektowaliśmy rogaliki, które wylądowały na ogromnym, papierowym talerzu a później delektowaliśmy się prawdziwymi wypiekami Pani Jagody. Był też Dzień Detektywa, podczas którego tworzyliśmy pajęczą sieć i rozwiązywaliśmy zagadki poznawszy historię słynnego Detektywa Pozytywki autorstwa Grzegorza Kasdepke. Nie zabrakło też poważnych tematów – przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji sierż. sztab. Joanna Kłos i mł. asp. Jarosław Szoka omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na śniegu podczas ferii zimowych i nie tylko.

Uwieńczeniem wszystkich zajęć był bal przebierańców ze słodkimi upominkami od Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej – Joanny Bienasz.

Biblioteka szkolna podjęła współpracę z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki Tuliszków oraz ze sklepem internetowym Drugi Tom dystrybuującym książki. Dzięki temu uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni mogli zrobić zakupy książkowe na miejscu i w okazyjnych cenach.

Przyjazna szkoła, w której każdy może się realizować na miarę własnych potrzeb i możliwości – to jest jeden z najważniejszych postulatów szkoły integracyjnej. Biblioteka szkolna też ma tu niemałe znaczenie. Każdy uczeń może przyjść do naszej biblioteki, skorzystać z jej zbiorów i pomocy nauczyciela bibliotekarza lub zwyczajnie porozmawiać.