"Karta katalogowa"

Wśród uczniów klasy III szkoły podstawowej powstało mnóstwo ciekawych kart katalogowych do wybranych książek.

c.d.

"Czytanie z pazurem"

Uczniowie klas I i II szkoły podstawowej mogli wykonać prace plastyczne przedstawiające kota jako bohatera literackiego.

I miejsce zajęła Zuzanna Bubieniec, uczennica klasy IC.

II miejsce zajęły: Monika Kułak i Oliwia Gieniusz z klasy IB.

III miejsce zajął Michał Szymaniuk z klasy IIA.

"Reklama biblioteki w formie komiksu"

Uczniowie klas IV i V w ramach zadania konkursowego mieli okazję wykonać komiks zachęcający do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej.

I miejsce zajęła Ewa Górska, uczennica klasy VC.

II miejsce zajęła Aneta Szymańska, uczennica klasy IVB.

III miejsce zajęła Milena Wiszyńska, uczennica klasy IVC.

"Wielkanoc! Wielkanoc! Wielka radość w sercu!"

12 kwietnia 2018 roku uczniowie reprezentowali naszą szkołę na konkursie recytatorskim poezji wielkanocnej zorganizowanym przez Oddział Dziecięcy Biblioteki Publicznej w Sokółce.

II miejsce należało do Jana Czarnowicza, natomiast na III miejscu uplasowała się Maja Mazur.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, a zwycięzcom życzymy wspaniałych chwil podczas lektury wierszy.

Pokaż jak czytasz” po raz drugi

Chętni uczniowie z klas szóstych wykonywali zdjęcia pokazujące, jak czytają lub jak chcieliby czytać książki. Oprócz tego trzeba było napisać rymowany wiersz na temat biblioteki, czytania i książek. Wykonane prace przesyłano na adres mailowy konkursbiblioteczny@interia.pl. Konkurs przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i był duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano pięć miejsc. I miejsce zajęli: Weronika Bergiel (VI c) i Kacper Namankiewicz (VI c). Na II miejscu uplasowali się: Wiktoria Rećko (VI c) i Paweł Horosz (VI c). III miejsce należało do Izabeli Romaniuk (VI c) i Gabrieli Nowik (VI a). IV miejsce zajęli: Daniel Mrozowicz (VI a), Sara Zubrzycka (VI a) i Maja Dziewiątkowska (VI c). V miejsce przyznano Jeremiemu Mironiowi i Janowi Czarnowiczowi (VI a). Na wszystkich uczestników tego konkursu czekała długo wyczekiwana niespodzianka: prezentacja zdjęć wszystkich uczestników zamieszczona na sztalugach na holu szkoły na 1 piętrze.

Pokaż jak czytasz”

Konkurs był skierowany do uczniów klas VII szkoły podstawowej, II i III gimnazjum. Zadaniem było zaaranżowanie sposobu, w jaki najbardziej chciałoby się czytać, poproszenie kogoś, by zrobił zdjęcie i przysłanie go na maila bibliotecznego.

Prezentujemy prace wszystkich uczestników konkursu:

Autor: Emilia Łowczecka kl. III g

Autor: Magdalena Głódź kl. III g

List książki do czytelnika”

Konkurs był skierowany do uczniów klas III szkoły podstawowej. Polegał na napisaniu listu zawierającego zasady korzystania z książki. Osoba pisząca musiała siebie wyobrazić jako książkę i przedstawić swoje prośby do czytelnika mające na celu szanowanie wszystkich książek. Najładniejszą pracę wykonała Natalia Nierod, uczennica klasy III b.

liczba odwiedzin: 207510