Nawigacja

Kółka czytelnicze

+ dodatek o języku migowym


W tym roku szkolnym w I semestrze fukcjonowały dwa kółka czytelnicze dla uczniów IV i VII klas szkoły podstawowej,

W II semestrze - kółka czytelnicze dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej.


Misja tych zajęć nie zmieniła się. Uczniowie mogli wykazywać się kreatywnością oraz poznawać i odkrywać ciekawe rzeczy dotyczące książek i czytelnictwa i rozwijać swoje zainteresowania dobrze się przy tym bawiąc.

Oprócz tego wszyscy uczestnicy kółek czytelniczych, podobnie jak w ubiegłym roku, poznali wiele ciekawostek dotyczących języka migowego. Zajęcia stanowiły cykliczny dodatek do planu zajęć.W ciągu całego roku szkolnego co miesiąc odbywało się głośne czytanie książeczek przedszkolakom przez uczniów ze starszych klas.

 


Uczestnicy kółka czytelniczego wystąpili w przedstawieniu o ksiązce zorganizowanym dla uczniów klas I, II szkoły podstawowej i "0".


Biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia w trakcie ferii zimowych dla uczniów z klas IV, również z kółka czytelniczego.

 

Jednego dnia zamieniliśmy się w detektywów i poszukiwaliśmy sprawcy pewnej zniszczonej książki. Była to wieloetapowa zagadka, przy rozwiązywaniu której poznawaliśmy pracę detektywów. Odciski palców, rysopisy, zaszyfrowane kody pozwoliły znaleźć powoda, który zniszczył książkę. Był nim… smok wawelski z „Legend polskich” Wandy Chotomskiej.

 

 

Kolejnego dnia mieliśmy poważne zadanie, ponieważ byliśmy w komisji konkursowej a naszym zadaniem było wyłonienie zwycięzców konkursu bibliotecznego „Pokaż jak czytasz”, zorganizowanego dla uczniów klas VI. W konkursie wzięły udział 22 osoby – każda z nich napisała rymowany wiersz o bibliotece oraz wykonała zdjęcie, na którym widać, jak czyta. Było to ogromne wyzwanie dla nas i zdania nie były jednolite. W ostateczności, decyzją nauczycieli bibliotekarzy wyróżniono 11 osób.

 


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
    16-100 Sokółka
    ul Szkolna 2
  • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 237033