Kółka czytelnicze

+ dodatek o języku migowym

W tym roku szkolnym w I semestrze fukcjonowały dwa kółka czytelnicze dla uczniów IV i VII klas szkoły podstawowej,

W II semestrze - kółka czytelnicze dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej.

Misja tych zajęć nie zmieniła się. Uczniowie mogli wykazywać się kreatywnością oraz poznawać i odkrywać ciekawe rzeczy dotyczące książek i czytelnictwa i rozwijać swoje zainteresowania dobrze się przy tym bawiąc.

Oprócz tego wszyscy uczestnicy kółek czytelniczych, podobnie jak w ubiegłym roku, poznali wiele ciekawostek dotyczących języka migowego. Zajęcia stanowiły cykliczny dodatek do planu zajęć.

W ciągu całego roku szkolnego co miesiąc odbywało się głośne czytanie książeczek przedszkolakom przez uczniów ze starszych klas.

Uczestnicy kółka czytelniczego wystąpili w przedstawieniu o ksiązce zorganizowanym dla uczniów klas I, II szkoły podstawowej i "0".

Biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia w trakcie ferii zimowych dla uczniów z klas IV, również z kółka czytelniczego.

Jednego dnia zamieniliśmy się w detektywów i poszukiwaliśmy sprawcy pewnej zniszczonej książki. Była to wieloetapowa zagadka, przy rozwiązywaniu której poznawaliśmy pracę detektywów. Odciski palców, rysopisy, zaszyfrowane kody pozwoliły znaleźć powoda, który zniszczył książkę. Był nim… smok wawelski z „Legend polskich” Wandy Chotomskiej.

Kolejnego dnia mieliśmy poważne zadanie, ponieważ byliśmy w komisji konkursowej a naszym zadaniem było wyłonienie zwycięzców konkursu bibliotecznego „Pokaż jak czytasz”, zorganizowanego dla uczniów klas VI. W konkursie wzięły udział 22 osoby – każda z nich napisała rymowany wiersz o bibliotece oraz wykonała zdjęcie, na którym widać, jak czyta. Było to ogromne wyzwanie dla nas i zdania nie były jednolite. W ostateczności, decyzją nauczycieli bibliotekarzy wyróżniono 11 osób.