Rok szkolny 2017/2018 jest szczególny dla naszej biblioteki.

Otrzymaliśmy dotację w wysokości 15 000 zł. na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Przy tworzeniu zapytań ofertowych bierzemy pod uwagę przede wszystkim propozycje, sugestie i gusta naszych uczniów oraz nauczycieli. Zakupiliśmy 90 nowych książek na kwotę 1593,11 zł. Kolejne zakupy zrobimy w roku szkolnym 2018/2019.

Umożliwiliśmy wypożyczanie książek na wakacje z możliwością zwrotu na początku roku szkolnego 2018/2019.

Liczymy na wzrost zainteresowania książkami w naszej szkole i naszymi inicjatywami czytelniczymi.

Uczniu klasy VI zgadnij, jaka jest ulubiona lektura twojego nauczyciela”

Od września w naszej szkole trwała akcja biblioteczna skierowana do uczniów klas VI szkoły podstawowej. Polegała ona na odgadnięciu ulubionych tytułów lektur wybranych nauczycieli.

Na I piętrze obok biblioteki znajdowała się plansza z 4 pytaniami:

1. Czy w tej książce występują zwierzęta?

2. Czy ta książka ma dobre zakończenie?

3. Czy głównym bohaterem tej książki jest dziewczyna?

4. Czy autor tej książki jest Polakiem?

I etap polegał na próbie odpowiedzi na te pytania poprzez zapisywanie słów TAK lub NIE w odpowiedniej rubryce przy podanym imieniu i nazwisku nauczyciela.

W II etapie uczniowie na podstawie prawidłowych odpowiedzi przygotowanych przez nauczyciela bibliotekarza próbowali odgadnąć tytuły ulubionych książek podanych nauczycieli. Kołem ratunkowym do tego zadania były podpowiedzi na szarych kartkach złożonych w harmonijkę.

Akcja ta wzbudziła duże zainteresowanie w całej szkole. Uczniom, którzy prawidłowo odgadli tytuły książek, serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w nauce, szczególnie języka polskiego.