Nawigacja

Współpraca z Biblioteką Publiczną

w Sokółce


 

Warszaty o Ludwiku Zamenhofie

27 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy II gimnazjum wraz z panią Joanną Taudul uczestniczyli w ciekawych warsztatach dotyczących Ludwika Zamenhofa. W trakcie zajęć prowadzonych przez Magdalenę Urbańską z Białostockiego Ośrodka Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa  można było się również dowiedzieć wielu interesujących rzeczy na temat języka esperanto.

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/pg/bibliotsok/photos/?tab=album&album_id=2060429537517587

 

 


 

Dzielmy się dobrą literaturą

Biblioteka Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce włączyła się do akcji „Dzielmy się dobrą literaturą”, zainicjowanej przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Polegała ona na zebraniu książek i zabawek na rzecz Oddziału Dziecięcego sokólskiego szpitala. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Ewy Krasnodębskiej, Hanny Kacynel (VI a) i Kacpra Szczypińskiego (V a), którzy wzięli do serca misję tego przedsięwzięcia i przekazali część swojego domowego księgozbioru. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i życzymy Młodym Pacjentom przyjemnej lektury i przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/pg/bibliotsok/photos/?tab=album&album_id=2056357527924788

http://sokolka.naszabiblioteka.com/kronika-wydarzen/goscilismy/n,dzielmy-sie-dobra-literatura

 

 


 

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Korzeniewską

23 lutego 2017 r. uczniowie z klas gimnazjalnych z kółka czytelniczego wraz z opiekunem kółka Joanną Taudul byli na spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Korzeniewską. Dzięki tym zajęciom gimnazjaliści uzyskali dużo informacji na temat Brukseli, wsłuchując się we fragmenty promowanej książki p.t. "Zaczarowana codzienność".

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/pg/bibliotsok/photos/?tab=album&album_id=2021825034711371n    http://sokolka.naszabiblioteka.com/kronika-wydarzen/goscilismy/n,zaczarowana-codziennosc-1

 


 

Spotkanie autorskie z panią Krystyną Gudel

14 lutego 2017 r. uczniowie klasy III c z paniami: Anną Matuk, Moniką Majorek i Joanną Taudul gościli w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Sokółce. Zorganizowano tam spotkanie autorskie z panią Krystyną Gudel i jej tomikiem poezji dla dzieci p.t. "Którędy do domu". Zajęcia te miały formę warsztatów, w trakcie których trzeba było czasem mocno "pogłówkować". Największą atrakcją dla najmłodszych była kolekcja ołówków z całego świata.

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/pg/bibliotsok/photos/?tab=album&album_id=2017007615193113

 


 

Ocalić od zapomnienia - sokólskie nekropolie

Ile mamy cmentarzy w Sokółce? Gdzie się znajdują i jak wyglądają najstarsze sokólskie nagrobki? Jak czczono zmarłych z innych kultur wyznaniowych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie klasy I gimnazjum ZSI w Sokółce. 
25 października 2016 r. wspomniana młodzież wraz z bibliotekarkami z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu zatytułowanym „Ocalić od zapomnienia”. Było ono zorganizowane w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce pod kierownictwem Pani Jagody Słomy. 
Wykład razem z prezentacją multimedialną o sokólskich nekropoliach prowadził wieloletni pasjonat historii naszego regionu – Pan Marian Biziuk. Jego ogromna wiedza wzbogacona o archiwalne zdjęcia, podparta znajomością losów życia i okoliczności śmierci wielu zasłużonych ludzi wzbudziła wśród uczniów duże zainteresowanie. Młodzież dzięki tej lekcji wie, że warto dbać o cmentarze i podtrzymywać pamięć o zmarłych również dla przyszłych pokoleń.

Inne informacje tutaj: https://www.facebook.com/pg/bibliotsok/photos/?tab=album&album_id=1953921168168425

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
    16-100 Sokółka
    ul Szkolna 2
  • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 237009