Inne konkursy

popularyzujące czytelnictwo i zachęcające do korzystania z bibliotek

MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

Konkurs był skierowany do chętnych uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Zadanie polegało na wykonaniu ciekawej zakładki do książki. Do biblioteki wpłynęły 32 prace wykonane różnymi metodami, wśród których wyróżniono 12 uczniów. Pani bibliotekarka odwiedzała poszczególne klasy ogłaszając wyniki konkursu, przekazując gratulacje i wręczając dyplomy z nagrodami książkowymi.

W kategorii klas I wszystkie wyróżnienia należały do uczennic z I a: Emilii Matelskiej, Ewy Mudrewicz i Małgorzaty Mroczko,

W kategorii klas II również wszystkie nagrody zdobyli uczniowie II c: Michalina Wierzbicka, Piotr Kuklicz, Amelia Paszko i Igor Dziewiątkowski,

W kategorii klas III wyróżniono: Filipa Bryczkowskiego (III d), Zuzannę Hawryłko (III c), Monikę Malicką (III a), Pawła Jacewicza (III b) i Blankę Wojdałowicz (III b).

Zakładkę wykonał również Edgar Bryczkowski, wychowanek z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole, który też dostał wyróżnienie.

Wszystkie prace można obejrzeć na wystawce w naszej bibliotece.

KTO Z NAMI RYMUJE, NAGRODY OTRZYMUJE

Uczniowie klas III i IV mogli wykazać się swoimi umiejętnościami pisarskimi w konkursie „Kto z nami rymuje, nagrody otrzymuje”, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

Zadaniem było ułożenie wiersza rymowanego na temat książki, czytania i/lub biblioteki zajmującego nie mniej niż 6 wersów.

W kategorii klas III wszystkie miejsca zdominowały uczennice klasy III c. Pierwsze miejsce należało do Gabrieli Gieniusz, drugie miejsce zajęła Zuzanna Hawryłko, a trzecie Wiktoria Sienkiewicz.

W kategorii klas IV na pierwszym miejscu uplasował się Paweł Szczesiul (IV b), drugie miejsce zajęła Magdalena Andrukiewicz (IV b), a trzecie Edyta Raczkowska (IV c).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, również tym, którzy otrzymali dyplomy za udział w konkursie: Aleksandrze Fiłonowicz (III b), Mateuszowi Andrzejakowi (III c), Kacprowi Miszkinowi (IV b) i Dominikowi Jacewiczowi (IV c). Wszystkie prace były wspaniałe!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

24.03.2017 r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej z Miasta i Gminy Sokółka. Wzięły w nim udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych; Szkoła Podstawowa w Boguszach; Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance; Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce; Szkoła Podstawowa nr 2 Z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci oraz integracja uczniów poszczególnych szkół. W rywalizacji wzięło udział 24 uczniów. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Uczniowie klas trzecich, którzy wzięli udział w konkursie, to mistrzowie czytania w swoich szkołach. Potwierdzają, że książki warto czytać, żeby się czegoś dowiedzieć. Książki uczą, ale także rozwijają wyobraźnię, emocje. Drugi etap konkursu pozwolił wyłonić uczniów nagrodzonych w konkursie. Oto szczegółowe wyniki: I miejsce: Przemysław Taudul- Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; II miejsce: Julia Piskurewicz- Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce; Maria Boćkowska- Szkoła Podstawowa nr 2 Z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce. Gabriel Natan Solnik- Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; III miejsce: Olga Kozakiewicz- Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; Szymon Kozłowski- Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce; Maria Borys- Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych; Julia Troć- Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; Izabela Wysztygiel- Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; Adrian Druć- Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Sokółce; Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami, laureaci oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe i słodycze. Organizatorami konkursu były panie: Ewa Rećko, Alicja Subieta, Katarzyna Narbutt, Ewa Krasnodębska, Joanna Taudul, Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy! Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wychowawcom klas trzecich szkół, które wzięły udział w konkursie za współpracę i zaangażowanie w popularyzację czytelnictwa.

REKLAMA KSIĄŻKI W FORMIE LISTU

Uczniowie klas V i VI mogli wykazać się swoimi pisarskimi umiejętnościami podczas konkursu „Reklama książki w formie listu” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Zadanie polegało na napisaniu listu zachęcającego do przeczytania wybranej przez siebie książki. Zainteresowanie było ogromne – wpłynęło ok. 50 prac. Wyróżniono 7 uczniów, którzy otrzymali dyplomy z nagrodami książkowymi: Julię Pac (VI b), Izabelę Romaniuk (V c), Jana Czarnowicza (V a), Małgorzatę Piasecką (V a), Martę Raczkowską (V a), Kacpra Namankiewicza (V c) i Natalię Rećko (V a). Bardzo ciekawą formę przyjął uczeń klasy V a – Rafał Jacewicz, który napisał rymowany wiersz o „Dzienniku cwaniaczka” Kinney Jeff. Tekst przepisany na dużym brystolu można przeczytać w naszej bibliotece.