Nieustający konkurs czytelniczy

Wypełnianie zestawu zadań na temat konkretnych książek

GIMNAZJUM

Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów klas gimnazjalnych. Wzięło w nim udział 21 osób. Pytania dotyczyły 4 lektur szkolnych: „Małego Księcia”, „Krzyżaków”, „Balladyny” i „Kamieni na szaniec”.

Konkurs składał się z 3 etapów i swoją formą przypominał teleturniej „1 z 10”. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy musieli udzielić poprawnych pisemnych odpowiedzi na 3 krótkie pytania. Do drugiego etapu przeszło 11 osób. Nauczyciel bibliotekarz prowadzący konkurs zadawał pytania z trzema wariantami odpowiedzi, z których uczniowie musieli wybrać jeden prawidłowy. W trzecim etapie zostało 6 uczniów, którzy sami udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Na drodze eliminacji wyłoniono zwycięzcę – został nim Rafał Pyłko, uczeń klasy I gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!

KLASA VI

Konkurs dotyczył ogólnej znajomości książek o Harrym Potterze. Wzięło w nim udział 19 uczniów. Każdy z nich dostał arkusz z 20 pytaniami, na które musiał udzielić odpowiedzi (10 pytań otwartych, 10 testowych).

Wszystkie trzy miejsca zdominowały uczennice klasy VI c. Pierwsze miejsce należało do Julii Pużuk, drugie zajęła Julia Onoszko, a trzecie Emilia Klej.

Poza tym wyróżniono jeszcze czterech uczniów za dobry wynik prac konkursowych: Hannę Kacynel (VI a), Szymona Boboryko (VI c), Jakuba Gieniusza (VI a) i Patrycję Pieciul (VI a).

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy uczestnikom i życzymy poznania przyjemnych lektur w przyszłości!

KLASA V

Konkurs sprawdzał wiedzę z serii książek p.t. „Dziennik cwaniaczka”. Zadaniem uczestników było udzielenie pisemnych odpowiedzi na dwanaście pytań. Dotyczyły one znajomości bohaterów książek, jak i ogólnej tematyki tej serii.

Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy V a – Rafał Jacewicz. Na drugim miejscu uplasowali się: Paweł Doroszkiewicz z V b i Małgorzata Piasecka z V a. Trzecie miejsce należało do Joanny Kułak z V b oraz Laury Jackiewicz z V a. Wyróżnieni uczniowie otrzymali ciekawe nagrody książkowe polskich autorów, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy z gratulacjami oraz bardzo dobre oceny z języka polskiego.

KLASA IV

Zadaniem uczestników z kółka czytelniczego było zapisywanie odpowiedzi na zadawane pytania. Dotyczyły one znajomości lektur szkolnych jak i innych bardzo znanych książek, ze szczególnym uwzględnieniem imion bohaterów.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IV a – Zuzanna Kułak. Drugie miejsce należało do trzech osób: Julii Gasparewicz z IV a, Hanny Łukaszewicz z IV a i Sebastiana Dudka z IV c. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Dubrówko – uczennica klasy IV c. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci zakładek do książek.