Oceń książkę

Nadawanie stopni i ocen opisowych książkom

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tej akcji bibliotecznej!

„Książka ukazująca prawdziwe wartości w życiu.”, „Rewelacja!”, „Nawet OK!” - to tylko kilka ocen nadanych książkom „Gwiazd naszych wina” Johna Greena i „Mały książę” Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Uczniowie klas gimnazjalnych mogli wyrazić swoje zdanie na temat tych dwóch książek i schować swoje wypowiedzi na planszy znajdującej się w naszej bibliotece.

Na planszy w naszej bibliotece pojawił się tytuł „Kubuś Puchatek” A. A. Milne.

Uczniowie klas II-VI mieli możliwość oceny tej książki w skali ocen 2-6. Po zapoznaniu się z regulaminem zamieszczonym w kopercie każdy mógł napisać swoje imię na białej karteczce i przykleić je na planszę przy konkretnej ocenie. Jest to najlepiej oceniona książka ze wszystkich przeprowadzonych akcji, ponieważ zdobyła same piątki i szóstki.

Holly Webb to pisarka, która pomysły do swoich książek czerpie z pasji i uwielbienia do zwierząt. W naszej bibliotece szkolnej jest dostępnych kilkanaście pozycji tej autorki, które cały czas są wypożyczane i pozytywnie odbierane przecz czytelników.

Uczniowie klas II-VI mieli możliwość wystawienia oceny tym książkom. Obowiązywała skala ocen od 1 do 6. Warunkiem było przeczytanie regulaminu dołączonego do planszy, zdobycie magicznego mazaka od pani bibliotekarki i wpisanie oceny przy swojej klasie.

Uczniowie klas II-VI mogli przez chwilę poczuć się nauczycielami. Po zapoznaniu się z regulaminem zamieszczonym w kopercie na planszy każdy uczeń mógł wystawić ocenę książce p. t. „Dziennik cwaniaczka” Kinney Jeff w skali 1-5. Akcja ta zrobiła furorę do tego stopnia, że były kolejki do wypożyczeń nie tylko tej książki!

liczba odwiedzin: 190989