Nawigacja

2013/2014

Nasze wycieczki szkolne

 

Wycieczka do Warszawy klas IIIa i IIIb.

Wycieczka do Warszawy odbyła się dn. 11.06.2014r. Uczestniczyły w niej klasy IIIa i IIIb. Zwiedziliśmy Muzeum Ewolucji, gdzie zachwyciły nas wspaniałe rekonstrukcje gadów sprzed tysięcy lat. Spacerując po Starówce podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, mury Starego Miasta z Barbakanem, Pomnik Małego Powstańca. Obejrzeliśmy też film 3D w kinie Imax. Wycieczkę zakończyliśmy we wspaniałym Centrum Nauki "Kopernik".

 

Zielona szkoła nad Bałtykiem.

W dniach 08 – 14.06.2014 uczniowie klas IV – VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce nad morze. Uczniowie byli między innymi w takich miejscach jak: Starówka i Planetarium w Toruniu, Zamek Krzyżacki w Malborku, port rybacki, Cetniewo i plaża we Władysławowie, Katedra Oliwska, Westerplatte i Starówka w Gdańsku, Akwarium Morskie i port w Gdyni, molo i ZOO w Sopocie, fokarium na Helu, wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, Muzeum Rybackie w Jastarni, pole bitwy i muzeum w Grunwaldzie.
Uczestnicy Zielonej Szkoły pokonywali trasę pieszo, autokarem i różnymi statkami. Zawędrowali w najniżej położone miejsce w Polsce – Raczki Elbląskie oraz byli „na początku Polski” – na Helu.
Program Zielonej Szkoły był bardzo napięty, ale mimo to uczniowie dzielnie pokonali wszelkie trudy wycieczki.

 

Monako, Hiszpania i Paryż.

Uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Monako, Hiszpanii i Paryżu – relacja z wycieczki szkolnej.
W dniach 06.06.2014 - 17.06.2014 uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce brali udział w wycieczce szkolnej do Hiszpanii. Był to kolejny, po wycieczce do Grecji na wyspę Thassos w zeszłym roku, wyjazd zagraniczny uczniów naszej szkoły.
Program wyjazdu był bardzo bogaty i obejmował min. zwiedzanie Monako i Monte Carlo, Barcelony i Paryża.
Wyjazd rozpoczął się od przejazdu przez Słowację, Austrię i Włochy do Monako. Tutaj uczniowie spędzili cały dzień na zwiedzaniu Monako i Monte Carlo. Widzieliśmy przystań najdroższych i najpiękniejszych w Europie jachtów, trasę wyścigów Formuły I, zamek Księcia Monako, kasyno w Monte Carlo oraz oczywiście wypoczywaliśmy na plaży w Monako w cieniu palm.
Następnie wyjechaliśmy z Monako do Hiszpanii, która powitała nas błękitnym niebem, gorącą temperaturą (średnio ponad 30 stopni w ciągu dnia) i lazurowym morzem. Zatrzymaliśmy się w miejscowości Lloret de Mar, która słynie z pięknej, rozległej i piaszczystej plaży. Tam też spędzaliśmy dużo czasu kąpiąc się w morzu i opalając.
W ramach wycieczki, jeden dzień spędziliśmy w największym w Europie aquaparku na wolnym powietrzu – Water World. Jednak głównym punktem naszego pobytu w Hiszpanii była wizyta w Barcelonie, gdzie zobaczyliśmy Sagrada Familia, ogrody Gaudiego – Guell, deptak La Rambla wraz z pomnikiem Kolumba, magiczny spektakl światła, wody i dźwięku przy ogromnej fontannie na wzgórzu Montjuic oraz przede wszystkim stadion FC Barcelona – Camp Nou.
Na stadionie doświadczyliśmy tzw. Camp Nou Expirience czyli mogliśmy zobaczyć te miejsca, które zazwyczaj niedostępne są dla osób postronnych.
Tak więc widzieliśmy muzeum klubu wraz z trofeami, szatnie piłkarzy, tunel prowadzący z szatni na murawę, stanowiska dla dziennikarzy, sale konferencyjną, trybuny i oczywiście wyjście na murawę.
Pobyt w Hiszpanii minął nam za szybko i po tygodniu spędzonym w sercu Katalonii musieliśmy wrócić do domu.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy zabytkową część Girony oraz spędziliśmy cały dzień na zwiedzaniu Paryża. Stolica Francji zrobiła na nas ogromne wrażenie – wieża Eiffla, pola Elizejskie, Luwr, Katedra Notre Dame, dzielnica łacińska to tylko niektóre miejsca które zobaczyliśmy.
Paryż był ostatnim etapem naszej wycieczki, która pozostawiła w naszej pamięci ogromną ilość wspaniałych wspomnień. Do zobaczenia za rok na kolejnej wycieczce po Europie!

 

Wycieczka do Warszawy.

5 czerwca odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział brali uczniowie klasy III c oraz część uczniów z klas czwartych i piątych. Oto jej program:

  • seans w kinie IMAX
  • wizyta w Muzeum Ewolucji, które znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki
  • spacer po warszawskiej starówce: Zamek królewski, Kolumna króla Zygmunta III Wazy, katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, pomnik Małego Powstańca
  • zwiedzanie warszawskiego ZOO

 

 

Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego.

23 maja o godz. 6.45 odbyła się zbiórka przed szkołą. Po sprawdzeniu obecności wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy na wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego.
Na miejscu byliśmy o godz. 9.30 i spotkaliśmy się z panią przewodnik, następnie wypłynęliśmy w rejs statkiem „Kameduła”, z którego pokładu podziwialiśmy piękno Wigierskiego Parku Narodowego. Odbyliśmy podróż przez jezioro Wigry. Ten sam szlak w roku 1999 przebył Ojciec Święty Jan Paweł II, o którym, na pokładzie statku, obejrzeliśmy film.
W roku 2011 rejsy po Wigrach statkiem zostały laureatem plebiscytu na 10 najciekawszych atrakcji Podlasia i otrzymały certyfikat „Perła w Koronie województwa podlaskiego 2011”. Po zejściu na ląd zwiedziliśmy były klasztor Kamedułów, malowniczo położony na wzgórzu nad jeziorem Wigry.
Pani przewodnik opowiedziała, że za panowania księcia Witolda na wyspie wzniesiono dwór myśliwski, rozbudowany za Władysława IV. Okolice Wigier były ulubionym miejscem polowania polskich władców. Polowali tu Władysław Jagiełło i Zygmunt August.
W1667 r. król Jan Kazimierz oddał wyspę wraz z zabudowaniami, okoliczne jeziora oraz duży kawał puszczy zakonowi kontemplacyjnemu Kamedułów. Po rozbiorach i wojnach budynki zostały zniszczone, lecz część z nich odbudowano i zrekonstruowano. Kościół udostępniony jest do zwiedzania. W jego podziemiach spoczywają ciała pierwszego biskupa wigierskiego księdza Franciszka Karpowicza i dawnych zakonników- Kamedułów. Odrestaurowane eremy i inne obiekty są użytkowane jako ośrodek wypoczynkowy. W pogodne dni z wysokości drugiego tarasu można podziwiać wspaniały widok na jezioro Wigry. Tuż u stóp klasztornego wzgórza znajduje się przystań Żeglugi Mazurskiej.
Dalej ruszyliśmy ścieżką przyrodniczą "Suchary", która ma siedem przystanków. Prowadzi ona wokół śródleśnych jezior, przez lasy i torfowiska. Na trasie można zobaczyć żeremia i zgryzy bobrowe. Dotarliśmy do Głazowiska Bachanowo nad Czarną Hańczą. Jest to rezerwat umiejscowiony na południe od jeziora Hańcza w dolinie Czarnej Hańczy, pokryty wieloma głazami, których liczbę ocenia się na około 10 000 sztuk, o obwodzie od 0,5 do 8 metrów. Skały umieszczone są na czterech trasach: w korycie Czarnej Hańczy, na dnie doliny i na powierzchni sandrowej. Przetransportowane przez lodowiec ze Skandynawii kamienie narzutowe zostały odsłonięte w wyniku rozmycia przez wody lodowcowe i rzeczno-lodowcowe.
Właśnie tu mieliśmy odpoczynek. Było wspaniałe ognisko, luźne rozmowy, zabawy i dzielenie się wrażeniami z obejrzanych miejsc.
Z Głazowisko Bachanowo zeszliśmy nad jezioro Hańcza. To najgłębsze jezioro w Polsce i w Europie niżowej. Dno jego charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i urwistych wąwozów. Miejscami płycizny sięgają do 50 metrów od linii brzegowej.
Na uwagę zasługuje fauna bezkręgowa, a w szczególności rzadko spotykany zespół skorupiaków oraz dużo różnych gatunków ryb, takich jak: sieja, sielawa, węgorz, stynka i sporadycznie napotykana troć jeziorowa.
Wracając do domu, rozmawialiśmy z opiekunami już o następnym wyjeździe. O godzinie 20.15 wróciliśmy do Sokółki.
To była wspaniała wycieczka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o cudownej polskiej przyrodzie. Polecam każdemu, aby pojechał naszym szlakiem i podziwiał piękno Suwalszczyzny.

Klaudia Arleta Sokołowska

 

Wycieczka do Kazimierza Dolnego, Bałtowa, Krzemionek Opatowskich, Lublina.

22 września uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę zorganizowana przez panie: Elżbietę Konieczko, Ewę Krasnodębską, Katarzynę Szerszeń i Elżbietę Suszczyńską.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny, gdzie podziwialiśmy nie tylko zabytki architektury ale i piękno nadwiślańskiej przyrody.
Ostatniego dnia wyjazdu mogliśmy podziwiać Lublin, byliśmy m.in. na zamku lubelskim, przespacerowaliśmy się trasą podziemną pod miastem i wysłuchaliśmy legend związanych z historią miasta.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
    16-100 Sokółka
    ul Szkolna 2
  • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 252413