Nawigacja

2016/2017

Wycieczki, wydarzenia, uroczystości szkolne

Dnia 15.03.2017 r. uczniowie klasy III c gościli harcerzy ZHP Sokółka, którzy przeprowadzili zajęcia zachęcające uczniów do wstępowania w ich szeregi.

Uczniowie poznali gry, zabawy i zwyczaje harcerskie, nie zabrakło też wspólnego śpiewu piosenek. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z wartościami, którymi kierują się harcerze w swojej działalności. Są to: pomoc, zaufanie, szczerość, obowiązki, przyjaźń i służba. Wszystkim bardzo podobały się te zajęcia i z pewnością w przyszłym roku ponownie harcerze zawitają w tej klasie.

 

 

„Rodzina, ach Rodzina...”

W miesiącach grudzień-luty w Zespole Szkół Integracyjnych przeprowadzane były zajęcia mające na celu przybliżenie uczniom tematu tradycyjnych wartości rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie w rodzinach uczniów.  Uczniowie na zajęciach doskonalili umiejętność wyrażania i okazywania swojego  przywiązania do miłości i tradycji rodzinnych. Wykonywali plakaty, gazetki, albumy przedstawiające rodziny, zwyczaje i tradycje. Rodzice mieli możliwość uczestnictwa w  spotkaniach warsztatowych „Rodzina ...ach Rodzina.” oraz „Więzi rodzinne w czasie wolnym...i nie tylko”. Podsumowaniem zajęć był udział uczniów i ich rodzin w Jasełkach, wspólnym Kolędowaniu, zabawie choinkowej.

Dnia 6 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za wyniki w nauce, które zostały ufundowane przez Burmistrza. Na naszej hali sportowej gościliśmy przedstawicieli SP w Boguszach, SP w Geniuszach, SP w Malawiczach Dolnych, SP w Starej Kamionce, SP w Rozedrance Starej, SP nr 1 w Sokółce, ZSO w Sokółce, ZSI w Sokółce i Gimnazjum nr 1. Spotkanie rozpoczęli przedszkolacy dając przepiękny koncert na dzwoneczkach. Następnie Pani Burmistrz w towarzystwie dyrektorów wręczyła stypendia dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszą część uroczystości uświetnił, śpiewem szant, zespół wokalno-taneczny pod batutą Pani Justyny Horsztyńskiej-Szerejko. W drugiej części spotkania stypendia powędrowały do rąk gimnazjalistów. Na zakończenie wystąpił zespół Pani Justyny, zaprezentował piosenkę "Pięknie żyć" i dwa układy taneczne..

Więcej zdjęć z uroczystości wręczenia stypendiów edukacyjnych TUTAJ

 

Podziękowania dla darczyńców ozdób świątecznych na charytatywną aukcję rozdane. W imieniu wolontariuszy i fundacji „Vita Canis” jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej szczytnej akcji: Posłowi na Sejm RP Mieczysławowi Kazimierzowi Baszko, Panu Piotrowi Rećko Staroście Sokólskiemu, Pani Ewie Kulikowskiej Burmistrz Sokółki, Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce, ppłk. Zbigniewowi Awdziej Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, ppłk. Januszowi Asanowicz Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Krynkach, Ośrodku Sportu i Rekreacj i w Sokółce, Sokólskiemu Pododdziałowi Kawalerii X Pułku Ułanów Litewskich, Pani Marii Lilli Andrzejewskiej Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Nowinom Sokólskim, Bibliotece Publicznej w Sokółce, ACTIVE NATURAL - Paintball Mariusz Korecki, Stadninie Koni w Kraśnianach, Polskiemu Domu Rodzinnemu „Serce”, Pani Edycie Staranowicz, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, oraz wszystkim nabywcom licytowanych ozdób.

 

 
13 lutego w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna - sprzedaż domowych wypieków na rzecz koni ze stadniny w Kraśnianach. Zebrana kwota w wysokości 500 zł zostanie przekazana na konto fundacji. Wszystkim osobą zaangażowanym w przygotowanie akcji oraz biorącym udział serdecznie dziękujemy.

 

Szkolne Koło Wolontariatu

 

Radosne kolędowanie w ZSI

8 lutego 2017r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyło się. “Radosne kolędowanie”. Uczestnicy spotkania zaśpiewali kolędy, pastorałki oraz piosenki związane z Bożym Narodzeniem. Przed rodzicami i dziadkami wystąpili uczniowie klasy III b z inscenizacją o tematyce zimowej i świątecznej. Uczennice  zespołu wokalno – muzycznego  prowadzonego przez panią  Justynę Horsztyńską – Szerejko wykonały szereg znanych kolęd i pastorałek.  Na dzwonkach zagrali najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego. Celem imprezy było budowanie pozytywnych relacji, prezentacja talentów artystycznych oraz  integracja środowiska szkolnego. Uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki.

 

22 grudnia 2016 w naszej szkole uczniowie  kl. II-III z koła teatralnego „Kropelki” oraz  kl. IIId  przedstawili „ Bajkowe Jasełka”.

Przedstawienie  obejrzeli wszyscy uczniowie, pracownicy ZSI oraz Rodzice i zaproszeni goście. Przedstawienie pokazywało scenki z życia Maryi i Józefa oraz  małego Jezuska, do którego przychodziły barwne bajkowe postacie: dziewczyna z zapałkami, Pinokio, Smerf, Czerwony Kapturek, Calineczka, Kopciuszek, Sierotka Marysia. Nie zabrakło również tradycyjnych postaci, takich jak aniołowie, pastuszkowie oraz dzieci. Wszystkie postacie występujące w jasełkach przychodziły  do stajenki, aby podarować Jezusowi podarki oraz swoje  postanowienia. Przedstawienie wzbogacił piękny śpiew  chóru aniołków oraz całej publiczności. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim  życzenia, po których wszyscy w świątecznych nastrojach udali się do sal, aby podzielić się opłatkiem. Możliwość zaprezentowania się na scenie była dla dzieci dużym przeżyciem. Po skończonych jasełkach mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami oraz licznymi pochwałami.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowanie strojów. Zapraszamy do galerii:

 

 

12 stycznia odbył się II Szkolny Konkursu Pięknego Czytania dla klas  III

 Cele konkursu:

1. Kształcenie umiejętności pięknego czytania.

2. Wzbudzanie zainteresowania książką.

3. Uwrażliwianie na piękno literatury.

4. Nauka rywalizacji w miłej atmosferze,

5. Rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich.

W konkursie wzięło  udział 12 uczniów z klas  III Szkoły Podstawowej.  Byli to mistrzowie pięknego czytania w swoich klasach.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie czytali  na głos przygotowany przez siebie fragment dowolnego tekstu. Do drugiego etapu komisja zakwalifikowała 5 uczniów, którzy musieli się zmierzyć z nieznanym wcześniej tekstem prozy dla dzieci.

Uczestników konkursu oceniało  profesjonalne jury: p. Ewa Krasnodębska, p. Katarzyna Narbutt , p. Joanna Taudul. Ocenie podlegała  płynność czytania, poprawność, tempo, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Mimo dużego stresu, tremy i zdenerwowania wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Czytali płynnie, wyraźnie, głośno ciekawe teksty dla dzieci. Jedna konkurs musi wyłonić zwycięzców.

I MIEJSCE: Boćkowska Maria  kl. III a

II MIEJSCE: Jacewicz Paweł kl. III b i Wojdałowicz Blanka III b

III MIEJSCE: Olechno Dominika kl. III c i Sienkiewicz Wiktoria  kl. III c

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy dyplomy i mały upominek.

Konkurs przygotowały panie: Ewa Rećko, Alicja Subieta,  Katarzyna Narbutt, Joanna Taudul.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi Nr 2 w Sokółce
    16-100 Sokółka
    ul Szkolna 2
  • 85 7112136

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 237073