Wycieczki, wydarzenia, uroczystości

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, Szanowni Goście!

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać" stwierdził niegdyś Walt Disney. U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim właśnie tej prostej wiary. Spotykamy się dzisiaj, mając w sercu moc emocji, pragnień i postanowień. Czy starczy nam wytrwałości, by to wszystko spełnić? Wierzę, że tak! Niech ten rok szkolny upłynie nam na dokonywaniu rzeczy ważnych, potrzebnych i niezwykłych zarazem.
Kochani Uczniowie! Za chwilę pierwszy dzwonek na lekcje. Poznacie nowe wymagania, będziecie się realizować w swoich dążeniach o do sukcesu. Z całego serca życzę Wam, byście go osiągnęli. Ewentualne porażki, z którymi prawdopodobnie przyjdzie Wam się zmierzyć, traktujcie jako trudną lekcję. Miejcie odwagę, by pokonywać trudności. Pamiętajcie, iż macie obok siebie wielu sojuszników. Są nimi Wasi Rodzice i Nauczyciele.
Szczególne słowa powitania kieruje do uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Cieszę się, że jesteście uczniami naszej szkoły. Życzę Wam, byście odnaleźli tu wielu kolegów i przyjaciół. Zapewniam, że możecie liczyć przede wszystkim na pomoc swojej Pani, ale także na pomoc wszystkich nauczycieli i pracowników oraz starszych koleżanek i kolegów. Uczniom pierwszej klasy gimnazjum życzę udanego startu u progu trzeciego etapu edukacji.
Wam - szanowni Nauczyciele i Rodzice - życzę przede wszystkim dobrej, mądrej współpracy, dzięki której zapewnimy naszym dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki nauki oraz wsparcie w odnoszeniu sukcesów, współpracy, bez której nie można rozwiązywać problemów.
Pracownikom administracji i obsługi życzę sił i wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków, dzięki czemu szkoła świetnie funkcjonuje.

Nowy rok szkolny 2015/2016 uważam za otwarty!

Dyrektor szkoły Maria Lilla Andrzejewska